Ako raňajkujú deti na svete (fotoblog)

Písmo: A- | A+

Niekto má rád teplé raňajky, niekto studené. Niekto sladké, iný zas slané. Takto vyzerajú raňajky detí a ich rodín v rôznych krajinách sveta.

BANGLADÉŠ - Zohra sa usmieva, zatiaľ čo svojej 2-ročnej dcérke podáva pražené semienka chlebovníka. Chlebovník je národné ovocie Bangladéša a je bohatý na vlákninu. Dužina sa konzumuje čerstvá, ich veľké semená sa pred konzumáciou varia a pražia.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN068180/Noorani)


DEMOKRATICKÁ REPUBLIKA KONGO (DRK) - Dievča podáva svojmu mladému bratovi na raňajky maniok. V DRK žije viac ako 250 etnických skupín. K typickým raňajkám patria kukurica, ryža, sladké zemiaky, taro, skorocel, paradajky, tekvica, hrášok a orechy.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UNI212664/Tremeau)

KAMBODŽA - Školáčky raňajkujú pred školou. Typickými kambodžskými raňajkami je bobor, kaša pripravená z ryže, vody a potom zmiešaná s hovädzím mäsom, kuracím mäsom alebo sušenými rybami.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN077431/Bona)


ETIÓPIA - Deväťročná Zahara Ali je profesionálkou v pečení plackového chleba v odľahlom regióne Etiópie. Ďalším obľúbeným základom v Etiópii je injera - veľká tenká palacinka, na ktorú sa naloží kopcom jedlo.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UNI193311/Bindra)

MALI - Farmár Moussa Dembele a jeho rodina jedia na raňajky bouilli, sladké jedlo z mlieka a obilnín, niečo ako tekutý ryžový nákyp. Jedlo sa podáva pravou rukou a zapíja silným sladkým čajom.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0342488/Keïta)

PALESTÍNA - Po ukončení svojich každodenných prác na ovčej farme si desaťročný Mohammed (vpravo hore) dopraje raňajky so svojimi súrodencami v dedine Ibziq. V Palestíne sa chlieb, dipy a mäkké syry často nachádzajú v strede stola spolu s varenými vajíčkami, olivami a čerstvo nakrájanými paradajkami a uhorkou.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UNI218141/Noorani)

MALAWI - 18-mesačný Elia si dáva na raňajky svoju sladkú zemiakovú kašu. Sladký zemiak s oranžovou dužinou je bohatý na vitamín A, zásadný vitamín pre malé deti. Ak na sladkých zemiakoch necháte šupku, získate vlákninu a draslík, pretože dobrota sa skrýva pod šupkou.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UNI312959)

PAKISTAN - Matka Shagufta, šikovná pôrodná asistentka, raňajkuje so svojou rodinou. V provincii Pandžáb, sa plackový chlieb paratha tradične spája s lassi, obľúbeným jogurtovým nápojom.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UNI176313/Zaidi)

INDONÉZIA - Podľa štúdie UNICEF asi polovica indonézskych tínedžerov vynecháva raňajky, ale toto mladé dievča v Palu nie. Zatiaľ čo ryžové jedlá sú obľúbenou voľbou na raňajky, v raňajkovom menu sú obľúbené aj rezance, roti nanas a bubur ayam (tenké prúžky kuracieho mäsa).
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0239834/Ismoyo/AFP-Services)

KAZACHSTAN - Aisulu (5) a jej starší brat Sanzhara (9) si po raňajkách pochutia na ovocí vo svojom dome v Nur-Sultan. Kaukaz a stredná Ázia čelia dvojitému bremenu podvýživy u detí a dospievajúcich. Viac ako 10 percent detí nedosahuje svoj potenciálny rast výšky, a zároveň sa rýchlo zvyšuje miera obezity.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0339621/ Zhagiparov)

VÝCHODNÝ TIMOR - Simiao Pereira často pomáha svojej manželke v kuchyni, najmä ráno, keď deťom pripravuje raňajky zo sladkých zemiakov.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0214224/Helin)

Napadlo vám niekedy, ako by ste mohli pomôcť deťom, ktoré nemajú dostatok jedla? Pripojte sa k nám a pomôžte deťom zotaviť sa z podvýživy. Spoločne môžeme spraviť lepší svet pre deti.

Skryť Zatvoriť reklamu