Príbehy zo štúdia – Skúška z fyziky

Prebiehalo skúšobné obdobie v zimnom semestri v 2. ročníku. Skúška z fyziky pri prof. Garajovi. Bol to taký menší guľatý dobrosrdečný človek. Vtedy ešte nestála terajšia budova Strojníckej fakulty. Strojári boli spolu s elektrotechnikmi na Vazovovej a Mýtnej ulici.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

Celý krúžok bol v posluchárni, na skúšku sa otázky ťahali, skúška bola len ústna, jeden odpovedal pri tabuli, dvaja sa v laviciach pripravovali, zvyšok krúžku sledoval odpovede.

Odpovedal Ivan, fajn chlapec z Modry, veselý, priam sršal optimizmom a humorom. Čosi na tabuľu aj napísal, ale veľa toho nebolo a hovoriť o tom tiež nemal veľmi čo, skrátka, „plával“.

Garaj si trochu z neho vystrelil, ale Ivan sa nedal, nabral odvahu a hovorí (škoda, že nevidieť to jeho šúľanie prstov):

- Ja viem tiež jeden frk.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

- Tak mi ho povedzte, - hovorí Garaj.

- No, vo vlaku sedia dvaja proti sebe, a jeden z nich stále šúľa prstami, aha, takto (a ukázal, ako to robil). Ten druhý sa pozerá, pozerá, skúsi to tiež. Nič. Prvý to stále robí do omrzenia. Toho druhého to už napáli a spytuje sa prvého: „Pane, čo vy to stále robíte s tými prstami? Ja som to tiež skúsil, a nevidím v tom nič zvláštne“. A ten prvý odpovedá: „No hej, ale vy tam nemáte ten sopeľ!“.

Ledva to Ivan dopovedal, Garaj sa pustil do rehotu, až sa chytal za brucho. A s ním aj celý zvyšok krúžku ani nie tak z frku, veď od Ivana sme počuli už aj podstatne lepšie, ako z Garaja.

Skryť Vypnúť reklamu

Ivan stojí, stojí, nevie, čo má robiť. Keď sa Garaj už dochuti vysmial, vraví Ivanovi:

- Dajte sem index!

Ivan mu podal index a Garaj mu zapísal 3.

Aj tak sa niekedy robili skúšky, len bolo treba mať trochu odvahy a duchaprítomnosti.

Ján Urda

Ján Urda

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  724
  •  | 
  • Páči sa:  245x

jednoducho dôchodca, jednou rukou na blogu, druhou nohou v hrobe so životnou zásadou podľa Diderota: "Lepšie je opotrebovať sa, ako zhrdzavieť" Zoznam autorových rubrík:  Detstvo - spomienkyŠkola - spomienkyPráca - spomienkyCestovanieZ TurcaStaroba - spomienkyFilatelia - svet poznaniaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu