Žijem so psami, či sa mi to páči, alebo nie

Bola som svedkom dosť napätej situácie, aspoň pre mňa, a myslím, že aj pre hlavných aktérov. Na plote školského dvora (lebo brána je dlhšie zvesená, asi neplnila svoj účel) pribudol pred časom veľký nápis aj s patričnou značkou Zákaz vstupu so psom. Je asi až taký veľký, že ho niektorí nešťastnou náhodou prehliadnu a dovedú svojich štvornohých miláčikov do školy, keď si z nej idú vyzdvihnúť tých dvojnohých.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Jeden malý havko takto často čaká pred dverami so svojou paničkou v košíku kočíka nebadane a potichu. No dnes ho vyrušil obrovský pes, síce s obojkom na lane, ale bez náhubku, ktorý si to následne po brechote malého šinul rovno k nemu. Jeho pán v detskom veku ho ledva udržal, lebo malý mu vyskočil v ústrety, čím stiahol za sebou celý kočík, keďže bol oň priviazaný. No comment. Našťastie v kočíku nebolo dieťa. Pani mala problém z dvora odísť, tak sa tí dvaja obšťastňovali vzájomnou hlučnou pozornosťou. A my všetci, niektorí tiež s malými deťmi a plný dvor odchádzajúcich školákov, sme boli aj trochu vystrašení, čo bude, keď sa ten veľký pes pánovi vytrhne z rúk. Veľa nechýbalo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No na môj údiv, chlapec sa odtrepal z dvora len na nevyhnutný čas, aby uvoľnil cestu malému štekavcovi, a bez zaváhania sa vracal späť. To som už nevydržala a spýtala sa ho, či vie čítať, čo je na tej tabuli. A on vraj: kam mám ísť, aha, po chodníku ide zas pes a môže byť znova problém. A urobil podľa svojho, prešiel celým areálom školy.

Často prežívam chvíle, keď zostanem ticho v úžase, že sa vôbec deje, čo vidím, ani neviem, čo povedať, urobiť. Keby mňa bol v detstve upozornil na niečo cudzí dospelý, spľasnem ako bublina. Ale to je detail. Čo ma na tejto situácii nasrdilo, je fakt, že u nás na Slovensku je to tak. Môžeme byť celí olepení zákazmi a výstrahami, aj tak si každý robí, ako mu vyhovuje, lebo nikto nesleduje, či sa tie zákazy dodržiavajú, a hlavne: málokedy niekto priestupky postihuje. Väčšina ľudí zákazy nedodržuje, kým nad ním nestojí strážca zákona, a obávam sa, že podaktorí už ani vtedy. A z toho mi je nanič. Nič iné by ma nedokázalo vyhnať z tejto krajiny, ani nezamestnanosť, ani životná úroveň, ani politická situácia, ale fakt, že obyčajný človek dodržiavajúci pravidlá sa nemôže spoľahnúť, že ich budú dodržiavať aj ostatní, a keď nie dobrovoľne, tak sa o to niekto postará. Môžem sa báť psov, môžem obchádzať ich hovienka alebo sa môžem stať jedným z nich a kašľať na práva ostatných. No ja sa do tohto boja kto z koho nemienim zapojiť. Alebo už som nechtiac zapojená?

Maria Vadilova

Maria Vadilova

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Život to zariadil nateraz tak, že čím viac rozmýšľam, tým menej píšem...Keď už nebude čas ani rozmýšľať, nech aspoň žiť je čas... Zoznam autorových rubrík:  ZdravieDetiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu