Meerkat app je v Austine hit.

Písmo: A- | A+

Guy Kawasaki, Brian Solis, Ben Parr a ďalší vplyvní ľudia z internetov dnes chodili po festivale celý deň s mobilom pred sebou, niečo doň hovorili a tvárili sa nesmierne tajomne.

Dôvodom je nová aplikácia Meerkat, ktorá umožňuje živé vysielanie videa a zároveň počas neho zobrazuje komentáre divákov cez twitter. Aplikácia má raketový nástup v počte užívateľov, ktorých si berie z twitteru podľa pravidla - ak máš málo používateľov kúp si ich, požičaj, alebo ukradni. Twitter krátko potom ako Meerkat začal fungovať odstrihol aplikáciu od svojho rozhrania, čo samo znamená, že je mimoriadne populárna a predstavuje hrozbu. Vyskúšajte, vysielajte video naživo http://meerkatapp.co (zatiaľ len pre iPhone) 

Prvý deň na SXSW je tak trochu nudný. Väčšina ľudí sa dopoludnia registruje, riaditeľ festivalu Hugh Forrest dáva organizačné pokyny a prednášajúci sa pomaly pripravujú na svoje prezentácie - vrátane nás - prezentácia o lietajúcom aute patrí medzi 5 najčastejšie odporúčaných. Sponzori leštia svoje nábytok vo svojich stanoch a pripravujú sa na večerný nápor, kedy mesto nadobudne festivalovú atmosféru. Ulice v centre sa uzavrú, zaplnia ľuďmi zo všetkých kútov sveta a bary na 6. ulici sa predháňajú v tom, kto zavolá lepšiu hudobnú skupinu

Hlavnými osobnosťami v prvý deň festivalu boli Al Gore, ktorý opäť pripomenul globálne oteplovanie, Tim Ferris, ktorý poradil ako sa dá festival zvládnuť za 4 hodiny (podobne ako život a varenie v jeho knihách) a Paola Antonelli z múzea moderného umenia v New Yorku, ktorá zaujímavo hovorila o spájaní vedy a umenia. Minulý rok som bol svedkom pohľadu z druhej strany - vedci hovorili o tom, ako je dôležité využívať kreatívne postupy známe z umenia. Tento rok to bol zaujímavý kontrast, veľa umelcov súčasnosti využíva vedecké postupy na vytvorenie jedinečných diel, akým je napríklad Silk Pavillion z MIT Media Lab - inštalácia vytvorená pomocou robotov a priadky morušovej, ktoré sú vraj prírodnými 3D tlačiarňami.

Presvedčte sa sami:

Skryť Zatvoriť reklamu