Babi, sklamala si ma na plnej čiare!

Aby ste pochopili o čo ide, vnesiem vás trocha do problému. Takého môjho malého, súkromného, že o ňom hovorím všade, aby sa o tom počulo a hovorilo a aby si iní zobrali poučenie. Keďže sme len dve sestry a ja som staršia o 4 roky ako moja mladšia sestrička Monika, je jasné, že prvé dieťa je v obľube u prarodičov trocha viac. Teda, ako u ktorých, ale u väčšiny asi áno. Našťastie mám babky dve. Jedna v Košiciach, kde žijem a druhá je v Přerove, na Morave, čiže dosť ďaleko. A tu sa dostávame do problému. Tú babku čo mám blízunko s tou je to úplne najúžasnejšie. Má nás rovnako rada, nikdy nerobí rozdiely, no tá čo je ďaleko je iná. A o tej chcem hovoriť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Cestujem tam iba približne raz do roka a aj to mi bohato stačí. Vždy, keď prídem vraví, ako sa na mňa tešila a podobné radostné výlevy srdca. No už v druhý deň je to úplne inak. Nie sme rovnaké osoby(ďakujem Bohu), ona ma vidí iba raz do roka a naposledy u nás bola asi pred 10 možno aj viac rokmi, ale myslí si, že vie všetko najlepšie a že ma pozná.

Nikdy som sa u košickej babky nestretla s tým, že by mi zakazovala pozerať u nej TV, alebo že by mi dokonca zhasínala svetlo keď si čítam, lebo predsa ona takto nebude utrácať za elektrinu! Chápete ? Vidí ma raz za rok a ona robí zo všetkého vedu! Keď sme chodili na nákupy to ste mali vidieť, aj keď som si všetko( chápete všetko !) platila sama ešte aj vtedy na mňa ziapala, prečo si kupujem také drahé veci, že si mám radšej kúpiť toto a nie tamto. Viete, konflikty s jedlom boli na dennom poriadku. Ja totiž nejem všetko, a to ju asi dosť štve. Hlavne nejem mäso a biele pečivo, proste všetko, čo ona je. Čiže som si dokonca aj varila sama! A ešte stále mala problém. Určite aj vy varíte tak, že si navaríte viac, aby ste mali aj na ďalší deň a pod.. Veď je to v bežnej domácnosti normálne. Ja som si tak ale variť nemohla.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ona keď videla, že niečo strkám naspäť do chladničky začala po mne vrieskať, že čo som toho toľko urobila, že to sa musí dneska zjesť! Chápete ? A nech sa potom človek nerozčúli.

Ďalšie konflikty prichádzali len tak, z ničoho nič, že si niečo zmyslela a už bol oheň na streche. Napríklad vždy do mňa hučala ohľadom brigády. Najprv do mňa hučí, že tu žiadnu brigádu zohnať nemôžem a neviem a keď som si nejakú zohnala, tak hovorila, že je tu „brigád plná prdel“. Tak sa potom z toho vysomárte. Ona totiž nemá názor a v jednom kuse klame. Najprv vám napríklad povie, že ona to neje, že jej nemáte nakladať a keď do kuchyne vojdete za pol hodinu vidíte ju to jesť.

SkryťVypnúť reklamu

No najhoršie je keď klame o vás. Tieto klamstvá, že ona to neje, že ona to nekupuje tie sú mi ukradnuté, ale to, že klame a vymýšľa si o mne pred známymi, to je už vrchol drzosti! A keď jej poviem do očí, že na rozdiel od nej nemám dôvod prečo klamať, ona na mňa pozerá jak na debila, že o čom to hovorím. A ešte sa na mňa vyvrieska z úplne iného dôvodu, len aby zahovorila to, o čo som hovorila.

A to si ešte zoberte, že mňa má najradšej, lebo napríklad u Moniky je to o dosť horšie. Na tú sa ani neopýta, ju nezaujíma čo robí, s ňou nikam nejde keď je tam, a len ju využíva na vylákaní informácii o mne, ktoré by mohla ďalej šíriť ako klebety. Keď mala Monička 1.sväté prijímanie, mala nádherne šaty a vlasy vyčesané do drdola a vyzerala úžasne. Žiarila a bolo vidno, že aj jej samej sa to páči. No a čo spravila ona ? Prišla za ňou a povedala je: „Moni, ale ten účes ti nesluší.“ Chápete ?! Keby som to vedela v ten moment, tak ju kopnem do zadku a poletí naspäť odkiaľ prišla, aj keď to je rodina, lebo toto je odporné a v rodine sa to nerobí.

SkryťVypnúť reklamu

Snáď ste si urobili aký taký názor a teraz mi prosím poraďte alebo aspoň povedzte svoj názor, čo mam s tým robiť a či sa aj vám niečo také v rodine stalo. Budem rada za každý komentár ktorý mi pomôže, ale prosím nevravte mi, že ona za to nemôže, lebo tomu snáď ani vy sami neveríte.

Michaela Vagnerová

Michaela Vagnerová

Bloger 
  • Počet článkov:  60
  •  | 
  • Páči sa:  0x

neriadená strela :D Anketa od BlueBoard.cz Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáMoje kecyMy life na výškeMôj názor na...Malý umelec =DPoviedky....dá sa to tak nazvaFotečky všeličohoŠtúrovo pero 2006Len takBásničky

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu