Kultúra cestovania po slovensky

Železnice naše každodenné, ďakujeme vám za vaše služby, ktoré poskytujú ozaj všetko - presnosť, čistotu aj večnosť.  Ďakujeme za historické 50 - ročné vagóny /tie nové v špičke chodia len sporadicky, treba ich šetriť/ a lokomotívy, ktoré umožňujú ľuďom počas častého meškania pokochať sa okolitou krajinou v pohodlí a komforte. A to si nemusíme ani doplácať za ,,dobrovoľnú" exkurziu /nepočítajú sa zmeškané hodiny v práci, ani prípadné taxíky na letisko/.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Ďakujeme za možnosť voľby, či budeme sedieť v kupé s otvoreným oknom /nedá sa úplne zavrieť/ alebo v kupé so zavretým oknom /nedá sa otvoriť/. Prípadne vždy jeden dobrovoľník /pre veľký záujem sa losuje/ drží pri extrémnych teplotách okno celú cestu stiahnuté, aby sa nezavrelo.

Ďakujeme za kúrenie ušité na mieru pre každého, vyžijú to hlavne tí, ktorým je v zime teplo /nekúri sa, prípadne iba slabo/ a tí, ktorým je lete zima /hurá, konečne opravili kúrenie, nevadí že vonku je teplo/. Ďalšia možnosť je, že nasadnete do zamrznutého vagóna, on sa po ceste rozmrazí /či aj ľudia, to je otázne/.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďakujeme, že nás udržiavate v neustálom napätí a v strehu až do poslednej minúty odchodu vlaku, aby sme sa dozvedeli, či vlak bude meškať a za zvyšovanie napätia, keď na informačnej tabuli zvyšujete meškanie po piatich minútach niekedy až na jednu hodinu. Ešte radšej máme situáciu, keď sa dozvieme, že vlak ste zrušili úplne päť minút po jeho vyhlásenom odchode.

Takéto služby oceňujú hlavne cudzinci /my už sme zvyknutí, hlavne že niečo ide/, ktorí po krátkom váhaní, či nastúpiť do takéhoto vlaku, s obavami a hlasným protestovaním predsa len nastúpia. Nevedia, že sa nemusia báť, my takto cestujeme každý deň a ešte sme nedostali ani vši, ani svrab a naša imunita sa rokmi len posilňuje. Navyše takéto cestovanie zvyšuje našu vynaliezavosť /poraď si ako vieš/, priebojnosť /kto si uchytí lepšie miesto/ aj obrazotvornosť a vzdelanosť /času dosť na písanie, čítanie, či ľahkú konverzáciu/.

Skryť Vypnúť reklamu

A keďže dlhodobé rozčuľovanie škodí zdraviu, zvolila som jemnú iróniu. :)

Zuzana Valachovičová

Zuzana Valachovičová

Bloger 
  • Počet článkov:  88
  •  | 
  • Páči sa:  16x

Obdivujem detský svet a úžasnú životaschopnosť detí.Viac odo mňa deťom aj na http://www.mamtalent.sk/zuzana-valachovicova.phtml?program=12&ma__0__author=7106 Zoznam autorových rubrík:  ZábavaAj deti sú našeSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu