Mnohé z týchto pamiatok sú natoľko chronicky známe, že ich pozná prakticky každý vzdelaný obyvateľ našej planéty. Posúďte sami:
Okružná cesta parčíkom sa začína v blízkosti 4 divov starovekého sveta - zľava doprava Alexandrijský maják, Mauzóleum v Halikarnase, Cheopsova pyramída v Gíze a Artemidin chrám v Efeze.

Medzi modelom mauzólea a alexandrijským majákom je ďalší div sveta - Rhodský kolos.

Poniže je Diov chrám z Olympu a Akropola.


Po starogréckej a staroegyptskej kultúre sa v parčíku ako spomienka na zlaté časy mayskej civilizácie vyníma Kukulkánova pyramída v Mexiku:

V 7. storočí nášho letopočtu bol otvorený Skalný dóm v Jeruzaleme.

V 8. storočí nášho letopočtu bol na ďalekej Jáve vystavaný najväčší budhistický chrám Borobudur.

Po starovekých pamiatkach sa možno presunúť k stredovekým a novovekým stavbám.






Nakoľko ide o expozíciu v nemeckom mestečku, nemôžu chýbať popri známych európskych skvostoch ani najväčšie nemecké pamätihodnosti.


Most Goeltzschtalbruecke je najväčší európsky železničný most, postavený z tehál, jeho staviteľ po dokončení spáchal samovraždu skokom z mosta. Na dolnom obrázku je pamätník bitky národov pri Lipsku a v pozadí lovecký zámoček Augustusburg.


Model letiskovej haly a odletovej veže z bavorského hlavného mesta Mníchov.

Jedným z najkrajších nemeckých zámkov je Sanssouci v brandenburskej Postupimi.

Tým by som okružnú prehliadku Miniwelt obrazovo ukončil.
Popri projekte Miniwelt funguje na okraji celého areálu aj planetárium Minikosmos s premietaním polhodinových náučných filmov o vesmíre, slnečnej sústave a vývoji astronómie. Denné vstupné na obe atrakcie spoločne je len 10,- € na dospelú osobu.
Z Nemecka občasný spravodajca MUDr. Valášek