Vždy, keď mám chvíľku času, chytím mobil do ruky a scrollujem. Či už FB alebo TikTok. Strašne ma dostala tá reklama, že bežný teenager denne prebehne cca 400m videí a je to tak a ja nie som výnimkou, aj keď teda už mám skôr bližšie k človeku v strednom veku ako ako teens. 400 metrov videí je reálne pri veľkosti dnešných smartfónov niečo vyše dvoch hodín strávených pozeraním videí, a to pri dĺžke trvania asi 3 sekundy. Je to strašne konzumné, nespĺňa to vlastne vôbec žiaden účel. Oči mi behajú cez obrazovku, nič som sa nenaučila, nič som si poriadne nepozrela, nič ma vlastne nezaujalo. A napriek tejto ničote a márnosti sa k sociálnym sieťam vraciam noc aj deň.
O akom takom dianí vo svete sa dozvedám prostredníctvom sociálnych sietí. Vo Viedni nemáme telku s televíznymi kanálmi a ani ma nenapadne, že by som si správy aspoň raz denne prečítala. Proste som človek, ktorý nemá všeobecnú znalosť aktuálneho diania z konkrétneho média.
Ale! Keď príde na lámanie chleba, viem sa s ľuďmi o dianí naokolo porozprávať a prečo? Pretože v tom mihote 3 sekundových videí, ktoré ma vôbec nezaujali sú aj také ktoré ma niečím za to srdce chytili a niečo som z nich pochytila. Prechádzam rôznymi štádiami precítenia. Som napríklad nešťastná, nahnevaná, väčšinou si prečítam komenty, aby som vedela, čo na to verejnosť, či tam nie je nejaký falš alebo nezmysel. A keď sa mi niečo nezdá, dám si tú námahu a idem Googliť.
Stalo sa mi to presne dnes, kedy internet zase zaplavila správa o tom, ako alžírska boxérka Imane Khelif pred očami širokej verejnosti na oslavách mieru Olympijských hier, bohapusto zmastila a za 46 sekúnd v ringu pokorila Talianku Angelu Carini. Šport je už raz taký, niekto musí prehrať. No na tomto zápase bolo niečo zvláštne a to informácia, že alžírčanka je vlastne alžírčan indentifikujúci sa ako trans žena. Jednoduchšie povedané, že niekto XY sa jedného dňa rozhodol, že bude oddnes XX a bude teda rovným súperom ženám a nie mužom. Čítala a videla som rôzne názory. Od toho, ako to bol neschopný XY boxer a teda išiel ľahšou cestou a vybral si boj so ženami, ktoré na neho biologicky nemajú, až po to, že na Olympiáde nechávajú mužov biť ženy a či je to normálne.
Môj postoj je proste taký, že XY má prirodzene iné schopnosti a zdatnosti ako XX. Či už ide o svalový objem alebo hustotu kostí. A že nech sa každý identifikuje k svojej fyzickej a mentálnej spokojnosti akokoľvek, nie je možné, aby okabátili základnú biológiu.
Chlap si môže dať odrezať penis a prišiť prsia, ale to z neho XX biologicky proste nespraví. DNA nepustí a hotovo (môj názor).
Avšak. Spoločnosť je už dostatočne pobúrená a teraz sa čaká, ako zareagujú kompetentní. Šíria sa dezinformácie, ktoré si ľudia neoverujú a naďalej ich neoverené šíria ďalej a diskutujú.
Ja som si čo to pogooglila, nie jeden, alebo dva články, ale zo 10-15 a našla som jedine opakujúce sa info, že Alžírčanka Khelif je rodená XX (čítaj ženského pohlavia). Bola diskvalifikovaná z majstrovstiev sveta v roku 2023, pretože neuspela v teste rodovej spôsobilosti, pretože mala vyššiu hladinu testosterónu. Čo však vôbec neznamená, že jej DNA kričí XY. Znamená to len, že jej telo produkuje viac mužského hormónu a preto je silnejšia. Ona sa neidentifikuje ako XX, ona je XX, reálne, je to v jej DNA.
Pokiaľ je to naozaj tak, zápas bol vyhratý férovo a nikto nemôže proti tomuto výsledku nič namietať. Nedošlo k žiadnej zmene pohlavia. Nemala pindíka a následne bola bez neho, lebo sa tak rozhodla. Len jej telo funguje hormonálne inak.
Každé telo funguje trocha inak. Za to by sme ešte nemali byť diskvalifikovaní a zbavení vášne k tomu, čo nás baví.
Aká je naozajstná skutočnosť sa dozvieme, určite. Zo správ alebo ja, zo sociálnych sietí. Len si proste informácie treba overiť pred tým, než neoverené informácie vypustíme sebavedomo do pléna.
V tomto prípade by teda vyhralo DNA, za pomoci extra hormónov. Je to kombinácia, ktorú nikto nezakazuje a je zjavne pre tento typ silových športov výhodou.