Neobyčajný poslanec

"Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) kedysi homosexualitu zaradila medzi duševné choroby. Nechať chorých ľudí behať po uliciach a nechať ich bez pomoci je veľmi vážna chyba." - výrok poslanca Štefana Kuffu v parlamente, vyvoláva otázku , či je to len názor bláznivého poslanca, alebo má Slovensko pred sebou ešte dlhú cestu k dosiahnutiu tolerancie a vzájomnej úcty...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Slovensko je krajinou so silno zakorenenými tradíciami a zvyklosťami, z ktorých mnohé predstavujú myšlienkové prúdy, ktorých akceptovateľnosť bola prijateľná pred sto rokmi, no určite nie v dnešnej vyspelej spoločnosti.

Martin Poliačik vystúpil na parlamentnej pôde so svojskou rozprávkou o teplom Jankovi, ktorá so zrejmých dôvodov vyvolala ohnivú diskusiu. Predstava prijatia zákona o registrovaných partnerstvách je pre mnohých konzervatívnych poslancov desivá a považujú ju za hrozbu, ktorá má potenciál zdegenerovať celú spoločnosť a predstavuje nástroj k dosiahnutiu primárneho cieľa – možnosť adopcie detí homosexuálnymi pármi. Úlohou tohto príspevku nie je analyzovať správnosť týchto konšpiračných teórií, ale zatratiť rasovo a homosexuálne dehonestujúce slovné útoky. A práve táto zaujímavo podaná rozprávka vyvolala u pána poslanca Kuffu slová, ktoré rozhodne nepatria do úst poslanca krajiny Európskej Únie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pán poslanec Štefan Kuffa sa prezentuje na stránke svojho hnutia ako „“osobnosť“ presadzujúca tradičné hodnoty. „V ľuďoch je veľký potenciál, ktorý stačí vidieť, vnímať ho a rozvíjať“, je citát, ktorým charakterizoval svoj pohľad na spoločnosť. Táto myšlienka je v úplnom rozpore s jeho slovami v parlamente. Tvrdiť o homosexualite ako o chorobe, na základe zaradenia do zoznamu chorôb WHO je primitivizmus (homosexualita je už dlhé roky vyradená z tohto zoznamu). Avšak nebezpečenstvo sa skrýva v následnej túžbe obmedziť osobnú slobodu len na základe orientácie. Pán Kuffa by zrejme najradšej našil každému homosexuálovi hviezdu na oblečenie, aby sa heterosexuálne deti nenakazili od týchto “zvrátených živlov“. Sú skutočne politici, ktorí verejne deklarujú takéto názory o homosexualite prípadne tzv. mäkkých drogách (napr. Slotov názor o pichaní marihuany do žíl) zrkadlom našej spoločnosti? Sú to myšlienky, popletených jednotlivcov, alebo sú to skutočné názory masy ľudí ?

SkryťVypnúť reklamu

Nie je možne prijať subjektívny Breivikov rebríček krajín, ktoré nie sú „“nainfikované“ toleranciou k ľudskej odlišnosti za hodnoverný výskum, ale rozhodne je to silný signál, že v našej krajine bádať nedostatky v oblasti tolerancii k menšinám.

Zhrnuté a podčiarknuté - Slovensku škodia takéto živly ako je pán Kuffa, pričom je nutné podotknúť, že nie homosexuáli by sa mali liečiť, ale zaostalí jedinci ako spomínaný pán poslanec.

Ladislav Wolf

Ladislav Wolf

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent Ekonomickej Univerzity v BA . . . Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu