Rozkol v SNS

Príbeh sa opakuje. Kedysi dávno-pradávno Anička a švárny Janko rozhodli sa obetovať pre druhých aj za cenu zníženia vlastného pohodlia. Dlho bojovali za náš národ proti zlým Maďarom a Rómom, kým ich zlé sily nerozoštvali. Hnev a urážky trvalý len krátko a našťastie nás všetkých táto švárna dvojka vrátila sa k možnosti spravodlivo vládnuť. Z posledných dní sme my hrdí Slováci opäť smutní, lebo láska medzi nimi sa opäť vytratila a začíname nadobúdať strach, že aj tie emisie budeme Maďarom predávať (aj keď za trhovú cenu), keď už spolu Janko a Anička nebudú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Úvod patril irónii s rozprávkovým podtónom, no v tomto prípade skutočnosť a rozprávka spája jeden fakt - koniec dobrý, všetko dobré. Ak nahliadneme do minulosti, kedy došlo k rozdeleniu SNS na pôvodný nezmysel a pravý nezmysel nedosiahla ani jedna strana potrebných päť percent. Budúcnosť sa predpovedať nedá, ale vychádzajúc zo zlého volebného výsledku a súčasného rozkladu je celkom pravdepodobné, že SNS a prípadná novozaložená strana nepresiahnu hranice zvoliteľnosti. Čoby znamenalo mnoho pozitív pre našu budúcnosť, konkrétne absencia korupcie, šovinizmu, vulgarizmu, alkoholizmu a taktiež hokejizmu v našej politickej scéne. Preferenciám SNS určite nepomáhajú ani škandály hokejistu Vincenta Lukáča, no druhá strana puku vraví, že práve táto "osobnosť" spoločenskej scény rozhodla o tesnom prekročení nutných piatich percent.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Avšak prípadná absencia SNS v parlamente môže mať za následok aj negatíva. Je zrejmé, že v našej krajine sa nachádzajú nacionálne (niekedy presahujúc hranice šovinizmu) orientovaní voliči, ktorí budú hľadať alternatívu v stranách nacionálne až šovinisticky prejavujúcich sa. Konkrétnym príkladom môže byť percentuálny nárast preferencií strany Mariána Kotlebu, ktorá ponúka celú paletu xenofóbnych urážok a prirovnaní k parazitizmu, no žiadne riešenia. Takéto polarizovanie politickej scény môže viesť k zvyšovaniu napätia medzi jednotlivými menšinami a majoritou, ktorá nikdy neprináša riešenia, ale ešte viac problémov.

SkryťVypnúť reklamu

Nie je protizákonné, ba ani škodlivé ak v demokratickom štáte účinkuje strana presadzujúca patriotické hodnoty, ktoré sú dôsledkom hrdosti a spolupatričnosti k danému národu. SNS je strana plná neodbornosti a neschopnosti včas, promptne zareagovať a taktiež je stranou, ku ktorej možno výrazne bádať indície nasvedčujúce netransparentnosť a korupciu . Konkrétnym príkladom neschopnosti a neodbornosti je situácia v Maďarsku, kde možno bádať výrazne znepokujúce tendencie oslabovať slobodu na úkor mocenských záujmov vládneho Fideszu. Slovenská politická garnitúra nezareagovala rázne a z úst jednotlivých predstaviteľov vyzneli iba nemastné-neslané slová kritiky k nášmu južnému susedovi, ktorého nezodpovedné a mocenské správanie premiéra Viktora Orbána ovplyvňuje image nielen nášho suseda, ale i celého stredoeurópskeho priestoru. V prípade SNS sa nemožno čudovať, že nezareagovali dostatočne, lebo stará-známa kritika účesov najvyšších maďarských predstaviteľov neviedla v zahraničí k pochopeniu v minulosti a neviedla by ani v prítomnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Tak sa zdá, že po najbližších voľbách Janka a Aničku ani Pošta pre teba nedá dokopy, tak my voliči musíme sa zdať kamerových záznamov o vodičských schopnostiach Jána Slotu, ale i diskusných schopností pani Belousovej. Tešiť nás však môže fakt, že na nástenkách na ministerstvách nebudú okrem obedárov figurovať žiadne podstatné informácie.

Ladislav Wolf

Ladislav Wolf

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent Ekonomickej Univerzity v BA . . . Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu