ŠACH-MATovič

“Šachová partia“ novopečenej vlády s opozíciou sa ešte nezačala, no napriek tomu štyria vlastní pešiaci svojimi neuváženými ťahmi ohrozili svoju kráľovnú...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Igor Matovič hlava Obyčajných ľudí rozvírila hladinu o odchode či neodchode štyroch poslancov z poslaneckého klubu strany SaS, nakoľko ako sám tvrdí, poslanci z Obyčajných ľudí sa chcú pri hlasovaní riadiť na základe vlastnej zodpovednosti a vlastného rozumu, avšak v televíznej relácii, kde vystupovali sa zdalo, že hlasovať v parlamente budú podľa rozhodnutia svojho šéfa.

Vo vysokej politike musí platiť zásada : „Neskúsenosť sa nemôže stať ospravedlnením neprofesionality." Obyčajní ľudia a konkrétne pán Matovič stihli za krátky čas vyprodukovať množstvo prešľapov začínajúc 20 miliónovým "žartom" končiac nezvládnutím rozhovoru do novín. Zdá sa, že pán Matovič má veľkú novinársku zručnosť, pretože na základe jeho článkov sa dokázali títo štyria poslanci prekrúžkovať z posledného miesta kandidátky, čo si zaslúži uznanie, ale jeho snaha dobiť ďalšie médium, nakoľko je zjavné ,že pozornosť kamier mu neprekáža skôr naopak, nemusí dopadnúť s takým úspechom. Niekedy totiž platí staré-známe : „Menej je niekedy viac."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Príčina tejto roztržky je neakceptovanie požiadaviek Obyčajných ľudí, ktorí mali prísľub o ich akceptovateľnosti, avšak viac ako 40 téz je príliš veľa na tak malú poslaneckú skupinu, pričom mnohé z nich sú ťažko aplikovateľné napr. zákaz podnikateľskej činnosti za svojvoľné neplatenie miezd, faktúr či daní, nakoľko okrem iných negatív by takýto zákon viedol k vytváraniu väčšieho množstva tzv. tichých rezerv a taktiež vytváranie stredísk, kde je možné anonymne hlásiť možnú trestnú činnosť či korupciu by viedlo k potenciálnemu šikanovaniu obyvateľstva a možnému zneužívaniu. Avšak v tézach sa nachádzajú aj body s prijatím ktorých by žiadna pravicovo orientovaná vláda nemala mať problém ako je napr. motivovanie mladých ľudí k podnikaniu zavedením povinného predmetu základy podnikania v posledných dvoch rokoch strednej školy.

SkryťVypnúť reklamu

Je nutné vytvoriť spoločný konsenzus, ktorého výsledkom bude neobyčajne zodpovedné správanie Obyčajných ľudí pri hlasovaní v Národnej Rade, pretože šach-mat tejto vlády by sa stal prehrou nádeje a víťazstvom korupcie a šovinizmu.

Ladislav Wolf

Ladislav Wolf

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent Ekonomickej Univerzity v BA . . . Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu