V jednoduchosti je krása

Túlajúc sa po našom vidieku človeku neraz vyrazí dych krása, ktorú majitelia vytvorili okolo svojich obydlí. Krása však môže byť dvojaká: kúpená a vytvorená vlastnými rukami. Tá kúpená, v podobe architektom vytvorených záhrad, alebo dekorácií z obchodov svedčí o majetnosti majiteľa, tá "vlastnoručná" často človeka prinúti zastať a zamyslieť sa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

 Pri svojej poslednej návšteve chalupárskej osady neďaleko Dobšinej som takéto niečo zažila aj ja. Videla som ako môže vyzerať okolie domov, ale aj verejné priestranstvo , ak na jeho vzhľade ľuďom ktorí tam žijú záleží a ak väčšina niečím prispeje: jeden starým dreveným vozom, druhý fúrikom, krčahom, starým košom na vyhodenie. Dokonca aj "socialistický" betónový kvetináč s úplne jednoduchými kvietkami môže byť krásny. Staré, nepotrebné predmety,odsúdené na vyhodenie vdýchli tomuto miestu neuveriteľné čaro. Však posúďte sami:

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pedantne upravené okolie domu je výsledkom práce majiteľov:

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

"Socialistický" betónový kvetináč získa na kráse, ak sa ho ujmú šikovné ruky:

Obrázok blogu

Niečo dala príroda, niečo staré kôlne a ľudské ruky dotvorili toto zaujímavé zábradlie:

Obrázok blogu

Detail:

Obrázok blogu

Premyslené do detailov:

Obrázok blogu

Kôš plný kvetov:

Obrázok blogu

Aj drevené korýtko môže poslúžiť ako kvetináč:

Obrázok blogu

Pospájané detaily:

Obrázok blogu

Dekorácie tohto domu svedčia o cite pre krásu jeho majiteľov:

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Táto skalka je už teraz krásna:

Obrázok blogu

 Keď človek zavíta na Lányiho Hutu prekvapí ho na slovenské pomery nezvyčajný jav: čistota a poriadok aj na verejnom priestranstve. Rozmýšľam, či je to aj zásluhou mesta, alebo len miestnych nadšencov, ktorých nezaujíma len vlastný dvor, ale aj priestor po ktorom do toho dvora chodia. Sú to určite ľudia s veľkým srdcom , obrovským zmyslom pre krásu a so šikovnými rukami.

anna žanonyová

anna žanonyová

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Som žena ako každá iná. Raz veselá,inokedy smutná-podľa nálady. Zoznam autorových rubrík:  Život okolo násKrásy prírodyškolstvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu