Ako sa brániť proti energetickým upírom

Niektorí ľudia radi upútavajú na seba pozornosť ostatných. Po stretnutí s nimi sa často cítite unavení a nijako si neviete vysvetliť tento stav. Títo ľudia človeka zámerne vyvedú z rovnováhy, rozladia, nahnevajú, zastrašia alebo rozľútostnia. Tým nás vlastne nútia k tvorbe negatívnej energie, ktorú nám následne odoberú a to nás dokonale oslabí. V rámci prevencie by sme mali poznať aspoň najzákladnejšie formy týchto hier, aby sme ich dokázali včas identifikovať a vedeli sa im ubrániť. Najjednoduchší spôsob obrany je úplná ignorancia takéhoto správania. Jednoducho povedané, buďte k nim ľahostajní a nevenujte im zbytočne zvýšenú pozornosť. V žiadnom prípade sa nenechajte zatiahnuť do ich hry. Keď zistia, že vás nenachytali, dajú vám pokoj a sústredia sa na inú obeť.  Pokúsim sa poukázať na štyri základné typy zlodejov energie a ich hry. Niekedy voláme takýchto zlodejov aj energetickí upíri.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Zastrašovateľ:

Prejavuje sa ako hlučný a vulgárny človek, ktorý hrozbami a násilím vytvára atmosféru strachu. Všetci v okolí mu odovzdávajú pozornosť za chvíľku pokoja. Niekedy je lepšie prepočuť pichľavú poznámku na vašu adresu. Tento dočasný pokoj je len zdanlivý, lebo ak ho necháte pôsobiť, tak sa ho už nezbavíte. Bude vám neustále strpčovať život a svoju aktivitu začne zintenzívňovať. Typickým príkladom sú všetci diktátori a mafiáni. Ľudia sa ich boja a tým pádom tvoria negatívnu energiu. Tá sa automaticky presmeruje k zastrašovateľovi a to im dáva ešte viac moci. Je paradoxom, že najväčší strach majú vždy diktátori, šéfovia, lebo veľmi dobre vedia, na akých vratkých nohách je postavená ich moc. Je to dané aj tým, lebo sú plní negatívnej energie nadobudnutej od ustráchaných ľudí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak je to možné, nevšímajte si jeho spôsoby správania, prípadne ho ignorujte. To ho dokáže najlepšie odradiť. V každom prípade mu jasne dajte najavo, že si vyprosujete takéto správanie a potom si ho prestaňte všímať. Držia sa zásady, že keď mu podáte prst, zoberie si celú ruku.

Vypytovateľ:

Takýto človek bezohľadne tlačí svoju obeť do kúta nezmyselnými otázkami vyžadujúcimi odpovede, ktoré vzápätí rosporuje a následne neguje. Takýmto agresívnym spôsobom neustále zamestnávajú svoje obete malichernosťami, zbytočnými otázkami a nedávajú im časový priestor na obranu. Voláme to niekedy aj „buzerovanie alebo šikanovanie“. Robia to mnohí riadiaci pracovníci bez dostatočného sebavedomia, odbornosti a riadiacich schopností. Ako príklad si uveďme veliteľa na vojne, ktorý šikanuje vojakov prakticky za všetko, bez možnosti obhajoby. Podobne sa správajú ľudia, ktorí nie sú na svojom mieste a týmto správaním zakrývajú svoju neschopnosť a nekompetentnosť. Takýmto podpichovacím spôsobom si kompenzujú nízke sebavedomie. Žiaľ, je to vždy na úkor obetí, ktoré toto správanie veľmi vyčerpáva a oslabuje.

SkryťVypnúť reklamu

Takémuto človekovi položte otázku, prečo sa vás to pýta, namiesto odpovede. Nechajte ho, nech vám to vysvetlí a potom sa ho opäť spýtajte prečo? Keď mu budete klásť neustále protiotázky, preberáte iniciatívu a to ich znechutí. Pôjde si nájsť druhú obeť.

Rezervovaný:

Najčastejšie sa takýto človek drží bokom dúfajúc, že ho niekto bude potrebovať alebo chcieť zapojiť do zábavy. Predstierajú prílišnú skromnosť a pôsobia navonok dojmom, že k svojmu životu pomaly nič nepotrebujú. Získavajú pozornosť predstieraním úplného nezáujmu o dianie. Po upútaní pozornosti sa radi nechávajú dlho prehovárať a často pritom robia drahoty. To nás stojí množstvo negatívnej energie, ktorá sa poľahky presunie k rezervovanému. To mu dodá potrebnú silu na to, aby prevzal iniciatívu a nenápadne zaujal vaše miesto. Takýmto nenápadným spôsobom vás oslabil, takže zrazu je na koni on. My sa ani nestačíme diviť ako nás prekabátil. Túto fintu často používajú ženy, keď chcú na seba upútať pozornosť vopred vybranej obete.

SkryťVypnúť reklamu

Najjednoduchšie sa ho zbavíte, keď si ho nebudete vôbec všímať. To ho dokonale odzbrojí a úplne mu to zviaže ruky.

Trpiteľ:

Tento typ človeka sa snaží navonok vyžarovať ako mu bolo ublížené, prípadne bola na ňom spáchaná nejaká krivda. Snaží sa prilákať pozornosť tým, že neustále vymýšľa katastrofické a krízové scenáre, ktoré vo vás vzbudzujú nepríjemné pocity. Jeho celkové správanie vyvoláva pocit viny u druhých. Neustále si sťažuje na to, ako mu bolo nespravodlivo ublížené len preto, aby ho druhí poľutovali. Ľútosť je negatívna energia, ktorú vzápätí presmeruje k sebe a to ho posilňuje. Ukážkový príklad tvoria niektorí starí ľudia, ktorí sa na všetko sťažujú a často zvýrazňujú svoje zdravotné problémy. Po hodine strávenej v ich spoločnosti ste na smrť unavení, pretože vás okradli o všetku energiu. Podobne sa správajú aj takzvaní notorickí sťažovatelia, ktorí doslova atakujú rôzne úrady, štátne inštitúcie a otravujú okolie.

SkryťVypnúť reklamu

Ak vás začne obťažovať svojimi problémami, tak mu jednoducho povedzte, že vás to nezaujíma. Mne sa najlepšie osvedčilo, keď som si z nich začal robiť žarty. Pokojne mu povedzte, že to už bude len horšie a horšie, nech si na to zvyká. Prípadne naňho vybaľte nejaký extrémny prípad so smrteľným koncom. To ho dokonale otrávi a dá vám pokoj.

Vo všetkých prípadoch platí jedno spoločné:

„Nikdy sa nenechajte sa zatiahnuť do ich hry!!!“

Ján Zbojek

Ján Zbojek

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Spisovateľ, podnikateľ, vedúci seminárov, prednášateľ, ktorý sa zaoberá výskumom duševných schopností človeka, rozvojom osobnosti a úspechom. Zakladateľ Akadémie FG - Školy úspechu zameranej na nezávislosť ľudí vo financiách a zdraví. Učí novému systémového spôsobu myslenia, ktorý vytvára netradičný pohľad na systém zdravia a bohatstva človeka. Viac info na: www.akademiafg.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančná gramotnosťPodnikanieÚspechVzdelanieNezaradené

Prémioví blogeri

Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

312 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu