Na troch pódiách sa predstavilo viac ako 30 djov a live projektov zo štyroch krajín. Hlavné pódium bolo zamerané na drum´n´bass a breakbeat, dve vedľajšie pódia patrili hip hopu, technu a houseu.
Areál bol zo začiatku zaplnený len veľmi zriedka. Situácia bola spôsobená aj faktom, že v Prievidzi sa konala veľká akcia so známymi interpretmi slovenskej pop music. S pribúdajúcimi hodinami začalo prúdiť do amfiteátru stále viac a viac ľudí a pred polnocou bol areál plný fanúšikov alternatívnej hudby.
Úvod na hlavnom pódiu patril Funkymu, ktorého vystriedal Clive. Diváci tak mali možnosť porovnať melodickejší drum´n´bass s jazzovými prvkami s hard stepom, ktorý ponúkol Clive. Postupne sa rozozvučali aj ostatné pódia. Na 2nd stagei znel minimal house, ktorý neskôr preklenul cez house až po tvrdé techno. Headlinermi pódia boli Cosmo a Ultra z bývalého u.clubu.
Tretie hip hopové pódium poskytlo priestor djom, neskôr pribudli hip hopové skupiny. Stage mal podtitul NON STARS, preto mali šancu ukázať sa pomerne neznáme zoskupenia akými sú Arkáda, Rapulzya, či Kult XY. Hlavnými ťahákmi boli Freestyle Battle a koncert prievidzského producenta a rapera A.D. Freestyle utrpel na minime prihlásených a na fakte, že niektorí neporozumeli výrazu „battle“ v názve. Do finále sa prebojovali Soza a Netrep a práve tento súboj bol najlepší za celý večer. Z víťazstva a prémie sa nakoniec tešil Soza. A.D. prilákal pred pódium najväčší počet divákov a predviedol uvoľnené a kvalitné vystúpenie.
Ďalšie vrcholy festivalu zažili návštevníci na hlavnom pódiu. Ear Drum Kru vystúpili v kompletnej zostave, v akej sa predviedli iba na tohtoročnej Pohode. Dynamický, energický a nesmierne pozitívny hudobný zážitok. Na Pohode sa EDK zameriavali prevažne na dub, na Solide to bol jungle a breakbeat.
Po EDK zahral svoj set partizánsky DJ Kato, ktorý patrí ku slovenskej elite žánru drum´n´bass. Pred pódiom sa zabávalo množstvo divákov, Kato potvrdil svoju povesť a atmosféra bola v tej chvíli elektrizujúca. Zaplnený priestor pred hlavným pódiom privítal aj headlinerov celého festivalu – maďarských producentov Safair & Longman. Obaja predviedli veľmi kvalitný set, pri ktorom sa zabávalo veľa fanúšikov polámaných beatov. Tancujúci dav sa neustále rozrastal a príjemná atmosféra pokračovala až do svitania.
Solid Open Air 2005 potvrdil, že alternatívna hudba má dostatok fanúšikov a má zmysel organizovať akcie podobného typu. Tento festival je ešte v plienkach a má šancu rozrastať sa. Treba dúfať, že o rok sa uskutoční tretí ročník a milovníci elektronickej hudby sa budú tradične stretávať na konci leta na festivale Solid Open Air.