Pokoj v duši

Akosi veľa otázok sa vynára v mojej mysli. Ťažoba dnešných dní dolieha aj na človeka, keby len na koňa. Poväčšine majúc negatívny nádych. Finančná kríza, plyn, euro....odlesňovanie amazonských pralesov, rybolov v Severnom mori, chudoba v juhoamerických slamoch. Kam sa podieť? Nedotknuto stáť obďaleč? Hľadieť na seba, pre seba? Pozrúc sa však i do seba, červenajúc sa a lomiac rukami... Nedá sa žiť len na malom kúsku sveta, tváriac sa, že ostatné je mi vzdialené, že mňa sa to netýka. Kto to dokáže? Kto má pokoj v duši?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nepokoj dní dávnych i tých súčasných ženie ľudstvo vždy ďalej a ďalej, k lepšiemu i k horšiemu, mnohokrát nenapraviteľne sa opakujúc. Dejinné zvraty v procese vývojových vzťahov nám berú dych, dávajú nadej, i hrozia so zdvihnutým prstom. Nepokoj v duši tvorí ďalšieho Hamleta, otvára novú Sixtínsku kaplnku, a ukazuje kurz Cookovým priaznivcom... Preto, nepokoj v duši nám nesmie dovoliť byť nevšímavým. Vedie nás k tvorivosti človeku vlastnej. Citlivosti. Vnímavosti. Zvedavosti. I k žiarlivosti. Chamtivosti. Mamone. Skrýva v sebe celú škálu pocitov, záleží na nás, či vytvoríme ďalšiu kyticu slnečníc, alebo vyasfaltujeme lesnú lúku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Príliš mnoho nezodpovedaných otáznikov nekľudu na duši veru nepomôžu. Čo všetko ešte človek musí vidieť na vlastné oči, aby uveril? Hoci Biblia hovorí, „blahoslavení sú tí, ktorí nevideli a uverili". Naozaj počkáme na ten posledný strom v sade?

Ak súdiť ma niekto chce, nech súdi len, kto si však bez viny?

Zuzana Moravčíková

Zuzana Moravčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem, športujem, čítam a až príliš citlivo vnímam svoje okolie, ktoré pozorujem a stále ma rovnako často prekvapuje, ako je možné, čo sa to deje! Či dobré alebo aj to horšie.... " a niekedy podlieham smútku z toho, čo vidím" Zoznam autorových rubrík:  ŠportSpoločnosťPolitikaMojím foťákomLatinčinaZamýšľam saSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu