Množstvá:
4 kuracie kotlety
2 polievkové lyžice oleja
50 ml bieleho vína
1 čajová lyžička cesnaku
125 ml kuracieho bujónu (roztok)
2 polievkové lyžice citrónového džúsu
1 polievková lyžica capers
2 polievkové lyžice masla
Základom receptu sú kuracie kotlety. Kuracie prsia teda zbavíme prebytočného tuku a vyklepeme do želanej hrúbky.
Kotlety osolíme, opepríme a oprášime v múke.
V panvici na miernom ohni rozpálime rastlinný olej a kotlety opražíme z oboch strán cca po 2-3 minútky na každej strane. Panvicu je dobré mať prikrytú, smaženie tak bude efektívnejšie (kotlety si uchovajú vlhkosť) a uchránite sa pred horúcim olejom.
Kotlety prenesieme preč z panvice a odlejeme z nej prebytočný olej. Nasleduje proces, ktorému sa po anglicky hovorí deglaze - do tej istej panvice, kde po smažení ostali na spodku panvice zvyšky oleja, múky a kúsočky smaženého mäsa pridáme kvalitné biele víno a postrúhaný čerstvý cesnak. Horúce víno uvoľní z dna panvice to, čo sme tam smažením nechali a vytvorí dobrý základ pre omáčku, marinádu apod. Varíme, dokiaľ je cesnak pekne hnedý a kým sa víno takmer úplne neodparí a všetko nezačne "tuhnúť".
Pridáme kurací bujón, citrónový džús a capers. Po chvíľke pridáme kotlety a znovu ich z každej strany opražíme 1-2 minúty. Potom ich vyberieme a pridáme maslo a čerstvé kolieska citrónov. Keď sa maslo roztopí, celú omáčku vylejeme na kuracie kotlety a podávame s ľubovoľnými prílohami. Ozdobíme petržlenovou vňaťou.
Výsledok by mal vyzerať nejak takto:

Poznámka: capers sú jedlé puky kvetu malých kríkov, rastúcich v krajinách Stredozemného mora. Tie sa sušia a neskôr zavárajú zvyčajne s octom a soľou. Tak to je asi jediný zádrheľ v tomto inak jednoduchom recepte - problém s dostupnosťou tejto suroviny. Možno ju však vynechať.

