Písmenko "p" a "tajná" reč

Dnes boli Janka s Danielkom u mňa. Prišli vlakom o pol jedenástej a mali sme na seba dosť času lebo oco, dedko Ervínko pre nich prišiel až okolo pol jednej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Aj deti majú svoje nevinné tajomstvá
Aj deti majú svoje nevinné tajomstvá (zdroj: Internet)

Drobec chvíľu hviezdil, teta Julka (áno, moja susedka o ktorej som písala v jednom zo starších článkov) ho zbožňuje, vždy mu zo svojho vozíka kýva, on sa na ňu usmieva a hádže žmurkavé kukuče, pár klientom v hale zaspieval pesničku a šli sme ku mne do izby.

A tu mi to Janka pripomenula. Bavili sme sa o vianočných darčekoch. Pre maminku toto, pre ocina nemám šajnu, ja asi toto, alebo tamto, bude to naozaj len symbolické. Kepeď chcepeš Dapanipielkopovipi môpožepeš kúpupiť ... zahlásila Janka a mne asi sekundu trvalo kým som sa prepla do jazyka nášho detstva. Lebo - nie, nezbláznila som sa. A neverím že vy ste v detstve tento jazyk nepoužívali. Keď sme si chceli s Jankou povedať niečo veeeľmi tajné aj pred našimi prešli sme do tejto reči. Vzniká tak, že po každej slabike dáte ešte jednu slabiku ktorú tvorí písmenko "p" a samohláska z "normálneho slova. Boli sme presvedčené že túto "geniálnu" reč nikto neovláda a že ako si môžeme všeličo povedať bez toho aby tomu naši rozumeli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Samozrejme, neobjavili sme Ameriku. Niektorá mamina sestra nám prezradila že sa tak rozprávali aj oni a aj ich rodičia ... Dani to zatiaľ neovláda a tej hatlanine ktorou sa rozpráva maminka s tetou Ekou nerozumie. Zatiaľ. Ešte pekných pár rokov prejde, kým tento jazyk objaví. Keď u neho budú kamaráti a budú si odovzdávať svoje tajomstvá my sa budeme tváriť že akože nič ... A on bude mať ten skvelý pocit že mamina nevie. A ona sa dlho neprezradí, nech mu ten krásny pocit nejaký čas zostane ...

Dopočípitania, priapatepeliapa! :)

Eka Balašková

Eka Balašková

Bloger 
  • Počet článkov:  136
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Takmer nevidiaca osoba chodiaca po štyroch, sem tam po šiestich, funkcionárka Únie nevidiacich, postcrosserka, trochu blogerka a členka jednej úžasnej rodiny. Zoznam autorových rubrík:  Sme medzi vamiRodinaPrózaÚvahy (občas možno o ničom)Prečo mám rada ...SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu