Béďa som mala rada

... a preto ma správa o jeho kolapse veľmi nepríjemne prekvapila, zaskočila. Včera večer, keď som sa dozvedela o jeho odchode, priznám sa, aj som si poplakala. Nemajte mi, prosím, za zlé to, čo teraz napíšem, ale tak to cítim.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)
Jožko Bednárik taký, akého si ho budeme pamätať.
Jožko Bednárik taký, akého si ho budeme pamätať. (zdroj: internet)

Osobne som ho nepoznala. Za to, že som ho mala rada môže jeho prejav v TV. To, aký bol bezprostredný, ľudský, otvorený a úprimný. Podľa mnohých hercov bol taký aj pri právi - s nikým sa "nepáral" a aby z neho dostal to najlepšie čo v ňom videl, nemal problém "dohnať ho k slzám". Ja viem, teraz budú takýchto superlatívov o Béďovi plné médiá a tak idem ďalej.

No práve pre tú jeho bezprostrednosť som presvedčená, že to, ako rýchlo odišiel bolo aj jeho prianie. Bol to dynamický, energický človek a vedel, že život po takomto kolapse v jeho veku už by nebol to, čo by chcel aby bol. Iste, som presvedčená o tom, že ho život neskutočne bavil a že si ho vedel aj užiť. No ako si ho užíva človek na lôžku, ktorý potrebuje 24 hodinovú starostlivosť? Jeho slobodná duša by bola väzňom v nevládnom tele.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viem si predstaviť, že človek jeho temperamentu a povahy musel trpieť už pri "obyčajnej" zlomenine. A tak je možné že si Béďo povedal: "Ľudia moji, mám rád vás, mám rád tento svet, ale takto (ne)fungovať tu sa mi nechce. Keby som mal možnosť ešte niečo urobiť, prosím, rád ostanem, ale takto sa odporúčam."

Béďo, si už tam, v hereckom nebi, kde sa tvoje režisérake schopnosti určite zúžitkujú viac,. ako tu. Nám si dal čo si mohol, nie nadarmo ťa volajú "otec česko slovenského muzikálu", tie tvoje videlo a ešte uvidí veľa ľudí. Asi sa naplnil čas. Tak, ako sa naplní každému z nás. Posielam ti tam hore jedno veľké ďakujem. Je fakt, že si odišiel veľmi skoro, ale anjelom asi bolo smutno, tak medzi seba zavolali jedného z nás, aby rozdával radosť a pohodu im.

Eka Balašková

Eka Balašková

Bloger 
  • Počet článkov:  136
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Takmer nevidiaca osoba chodiaca po štyroch, sem tam po šiestich, funkcionárka Únie nevidiacich, postcrosserka, trochu blogerka a členka jednej úžasnej rodiny. Zoznam autorových rubrík:  Sme medzi vamiRodinaPrózaÚvahy (občas možno o ničom)Prečo mám rada ...SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu