reklama

Správa týždňa: Raši platí miliónovú propagandu, digitálne Slovensko je na tom mizerne

Na Slovensku v priamom prenose sledujeme dôkazy, ako štátne zložky ovládli mafiáni a korupčníci. Len vďaka tomu môže podpredseda vlády bez väčšej pozornosti robiť brutálnu predvolebnú kampaň na niečom, kde vôbec nič nedosiahol.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Denník E zverejnil analýzu ako podpredsedovi vlády Rašimu ide informatizácia štátu. Najlepšie to zhrnul Ľubor Illek zo Slovensko.Digital: „Za posledné štyri roky sa z toho, čo všetko tu máme vymyslené, spravilo len málo. Verejná správa však má problém hovoriť o tom, čo sa jej nepodarilo v informatizácii. Oficiálne sú všetky projekty úspešné.“ Rovnako to vidia aj vládni analytici.

Slovensko.Digital hovorí: “Vidíme dlhodobo pri „budovaní eGovernmentu“ množstvo vecí ktoré nefungujú poriadne, nesmierne kopy neefektívne minutých, alebo priamo vyplytvaných peňazí, nesplnených cieľov a – čo je ešte podstatne horšie – veľkú frustráciu používateľov pri používaní služieb eGovernmentu.”

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Stačí pripomenúť, že v roku 2019 ministerstvo vnútra núti ľudí používať Internet Explorer 7 a vyšší. Za najvážnejší problém však považujú odborníci premrhané príležitosti. Nielenže nepatríme medzi špičkové krajiny, ale v medzinárodnom porovnaní sme hlboko pod priemerom.

Predvolebná propaganda

Jediné, čo podpredsedovi vlády Rašimu ide, je propaganda. Za dva mesiace minul viac ako 3 milióny eur na reklamu o tom, ako nám informatizácia šetrí čas a peniaze. Len aby ste mali predstavu, je to viac ako drvivá väčšina politických strán vynaloží na celú kampaň v parlamentných voľbách. 

Na Slovensku v priamom prenose sledujeme dôkazy, ako štátne zložky ovládli mafiáni a korupčníci. Len vďaka tomu môže Raši bez väčšej pozornosti robiť brutálnu predvolebnú kampaň na niečom, kde vôbec nič nedosiahol.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu

Ako dosiahnuť zmeny

V programe koalície PS/SPOLU máme o Digitálnom Slovensku osobitnú kapitolu, z ktorej vyberám praktické a rýchlo dosiahnuteľné zmeny:

  • štandardizujeme kontakt občana a občianky so štátom s využitím občianskeho preukazu s čipom, ktorý by mal byť jediným potrebným dokumentom a dokladom na komunikáciu so štátom.

  • zameriame sa na rozvoj prioritných služieb. Štát oficiálne zverejnil okolo 2 000 elektronických služieb, z ktorých sa drvivá väčšina nepoužíva. Chceme, aby špičkovo fungovalo zopár desiatok, ktoré by mohli využívať státisíce ľudí.

  • budeme budovať a rozvíjať proaktívne elektronické služby. Budú upozorňovať na situácie a povinnosti, ktoré ľudí čakajú, alebo budú požadované úkony automaticky vykonávať v súlade so zákonom.

  • povolíme verejným inštitúciám možnosť sťahovať platby inkasom. Namiesto upomienok budú s mesačným predstihom posielať príkaz na inkaso.

 

Miroslav Beblavý

Miroslav Beblavý

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  102
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Od malička mám sen. Chcem, aby sa na Slovensku žilo tak dobre, ako vo vyspelej Európe.Preto som vstúpil do politiky a kandidujem aj v parlamentných voľbách 2020. Aby som ľuďom na Slovensku pomohol v oblastiach, ktorým najlepšie rozumiem - vzdelávanie, verejné financie, boj s korupciou.V roku 2017 sme založili SPOLU - občianska demokracia. S kolegami pracujeme na tom, aby sme našu krajinu očistili od Kočnerovej generácie politikov. Zmenu k lepšiemu môžu zaistiť len najlepšie pripravení. Prečítajte si ako vznikla strana SPOLU.Nestačí vymeniť figúrky. Nový štýl politiky pre mňa znamená hľadať riešenia, nie spory. S naším koaličným partnerom, Progresívnym Slovenskom, sme pripravili zlomový program pre zlomové voľby. Prečítajte si Bod zlomu. Zoznam autorových rubrík:  správa týždňaarchívTransparentnosťškolstvoNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu