Sulík a spol. "len" rok zdvíhali vo vláde SR ruky za najväčšie Matovičove idiotizmy

Písmo: A- | A+

Na jednej strane treba oceniť, že sa postavili proti samoľúbemu premiérovi Matovičovi, lebo lepšie po roku, ako nikdy, na strane druhej, aj vďaka ich, rok trvajúcej lojálnosti vodcovi,

sa v štáte napáchali obrovské škody na ekonomike, čo sa silne premietne, a už sa aj premieta, aj do samotného zdravotníctve a samozrejme aj na zdraví spoločnosti; aj tom psychickom; keďže v štáte vládne chaos, panika, strach. A to všetko zastrešuje nekonečný núdzový stav.

Richard Sulík ešte aj v predvečer podania svojej demisie, zdvihol vo vláde ruku za ďalšie predĺženie núdzového stavu o ďalších 40 dní.

Tento nekonečný núdzový stav, podobajúci sa svojou dĺžkou najdlhším tureckým telenovelám, si aj so všetkými svojimi masových testovaniami, z 99 % zdravých ľudí, už teraz vyžiadal obrovské finančné prostriedky, výrazne zadĺžil náš štát, teda daňových poplatníkov, a na dôvažok, položil nakolená, v mnohých prípadoch úplne zbytočne, množstvo firiem, podnikov, a množstvo ľudí tak prišlo o svoje živobytie. A to ešte nerozoberáme psychické dopady nekonečného núdzového stavu na spoločnosť, dopady tohto stavu na zdravotníctvo, nemocnice, ktoré bez dobre fungujúcej ekonomiky nemôžu normálne fungovať. Nepočítame (aspoň zatiaľ) ani pacientov, ktorí zomreli a stále zomierajú na nedostatočnú zdravotnú starostlivosť, lebo boj proti C-19 má nepochopiteľne obrovskú, neskutočnú prioritu pred všetkým; aj keď úmrtnosť na C-19 je pomerne veľmi malá.

Ako hovorí kamarát ferro, vo vláde Sulík zdvihol ruku aj za idiotský Covidautomat, ktorý dnes riadi náš štát a vláda ho používa, ako svoje alibi na to, že to nie ona obmedzuje občanov SR na ich slobodách a právach, ale to Covidautomat... A kto schválil a uviedol do života tento idiotský Covidautomat? Bol to niekto zvonku? Nie, boli to aj tí, čo dnes opúšťajú svojho vodcu, ktorého celý ten čas priamo, alebo nepriamo podporovali v jeho sne - byť prvým na svete, ktorému sa to napokon aj podarilo, a ostatným štátom ukázal, ako sa správne bojuje proti C-19. Výsledok všetci poznáme. Prvenstvo síce máme, ale také, za ktoré nás určite nikto neobdivuje. Na toto nezabúdajme. Aby sme sa z toho do budúcnosti poučli. Lebo aj boľševici by sa mohli od premiéra Matoviča učiť! A občania na Matovičovi.

Súvisiace články: https://marcelburkert.blog.pravda.sk/category/covid-19/

Skryť Zatvoriť reklamu