
Prečo!? Načo!? Čo na to jeho rodina? To manželka, družka a pod. takému kandidátovi povie, že akože miláčik to je v poriadku??? že veď sa váľaš, alebo spolu sa váľame v takých prachoch, že aj keď prehráš, to nič, tých pár eur, na ktoré by musela, slovenská učiteľka, pracovať 10 pozemských životov, si ani len nevšimneš / nevšimneme...
Alebo počítajú s tým, že risk je zisk a po zvolení sa minuté peniaze na kampaň vo funkcii primátora zúročia?
Je X možností ako pomáhať ľuďom, svojmu okoliu, či mestu. A s 200 tisícmi vyhodenými na kampaň sa dá pre ľudí alebo mesto spraviť pomerne mnoho aj bez toho, aby bol človek primátorom. Ak teda už človek naozaj nevie čo s peniazmi.
Podľa mňa prvoradým motívom stať sa primátorom veľkého mesta nie je ani tak slúžiť občanom, ako upokojiť, alebo naplniť svoje Ego. Šanca na zvolenie aj u najväčších favoritov nie je väčšia ako 50 %-ná. Ak neuspejú, prídu o pomerne veľké peniaze. Ak skutočne pochádzajú z ich vrecka, ako to nezávislí kandidáti väčšinou tvrdia.
Svojim spôsobom kandidáti s mega kampaňami pripomínajú žobrákov. Kde sa len človek pozrie, či už je to v meste, v novinách, alebo na internete, tam sa vystavujú a chcú získať priazeň voličov. A to asi preto, lebo každý z nich má tú jedinečnú vlastnosť, že sa považuje za najlepšiu alternatívu pre voličov. Niekedy mi to pripadá ako na psychiatrii. Tam, ako je známe, sú jedinci, ktorí o sebe vyhlasujú, že sú spasiteľmi národa, a niektorí aj sveta. Lenže tí ľudia sú buď duševne chorí, alebo posadnutí. A tí, ktorých ideme voliť, sú duševne zdraví. Otázne ale je, či nie sú posadnutí. Resp. čím.
Záver:
Keby aspoň moje deti, alebo aspoň ich deti, sa dožili zrušenia megalománskych otravných volebných kampaní, ako ich dnes poznáme, a v 1. rade toho množstva politického vizuálneho smogu v podobe nič nehovoriacich politických bilbordov na každom kroku. V takom prípade by každý kandidát pred voľbami dostal „len“ rovnaký priestor vo volebných novinách a v TV diskusiách na prezentovanie sa s tým, že bude mať vlastnú internetovú stránku a pod., kde mu budú môcť ľudia písať a klásť otázky. Možno by to malo nejaké svoje nevýhody, ale výhod by bolo v konečnom dôsledku, si myslím, viac, alebo dokonca oveľa viac.