So sopľavým sa nenaješ a so sprostým sa nedovravíš

Ľudová múdrosť, ktorú si učitelia v pár mestách, dedinách, obciach v týchto ňoch vyskúšali na vlastnej koži. Toť moja skúsenosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Arogancia predstaviteľov tejto vlády sa preniesla na vrcholových predstaviteľov niektorých miest a obcí. Nemenovaný "richtár" sa rozhodol, že sám seba vyhlási za štrajkokaza a bude robiť všetko pre to, aby poštval proti učiteľom rodičov, aby poštval učiteľov proti sebe navzájom a konečne našiel vinníka za svoje zlyhania a neschopnosť. Konečne vie, na koho zvalí, že nedostane peniaze na dokončenie rozostavanej stavby spred 7-mich rokov, nájde spôsob, ako svojim pätolízačom a riťolezcom pridať do vrecák a to všetko hodí na plecia štrajkujúcim rebelom, teroristom tejto spoločnosti, plebsu a najhorším z najhorších - učiteľom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pýtam sa. Koncoročné výplaty, na ktorých sa môžu objaviť ušetrené peniaze počas štrajku, nemajú odraziť prácu počas celého kalendárneho roka učiteľa? Prečo sa tromi dňami plánuje vygumovanie všetkej 10 mesačnej práce navyše? Prečo sa medzi štrajkujúcich a sympatizantov kladie rozkol prídelu peňazí? Prečo sa škola stala tŕňom v päte a mydlom v oku?

Odpovedám si. Možno tlaky zhora (ministerstvo), možno tlaky zdola (žalúdok), možno tlaky zboku (vedľajšie dedinky), možno absencia rozumu či jeho prebytok, absencia empatie, strach z konfrontácie,... Dalo by sa špekulovať o dôvodoch, pretože chýba dialóg. Richtár netúži po akomkoľvek kontakte s učiteľmi.

SkryťVypnúť reklamu

Pripomína mi to štát v malom prevedení. Arogancia, s akou som sa za týchto pár dní stretla, mi odoberá chuť a energiu. Lenže, prerátali sa. Ja jej mám aj na pokračovanie.

PS: Ak ste náhodou našli spojitosť s nejakým človekom, sklamem Vás. Ide o fikciu. Každý predsa vie, že richrárom už odzvonilo.

Miriam Bzdilíková

Miriam Bzdilíková

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mamina, manželka, učiteľka a amatérska redaktorka miestnych bezplatných novín. Milujem život a všetko s ním spojené. Zoznam autorových rubrík:  Zo školkej katedryPrežitéšpáranie do politikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu