Kedysi dávno bola doba kamenná. A potom bronzová a železná, ale to nás teraz nezaujíma. Bola doba kamenná. Všetci boli svalnatí a vedeli dobre kričať, aby mamuta nakydali do jamy a keďže bola doba kamenná, tak aby tam po ňom začali hádzať kamene, čím ho v konečnom dôsledku zabili. A potom sa najedli. Mäsa. Toto všetko vyžadovalo veľa času, plánovania a energie.
Kedysi dávno v dobe kamennej žil jeden hotentótko menom Hotentótko, ktorý bol strašne lenivý. A ako všetci leniví ľudia, bol to veľký špekulant, ktorý sa snažil vyšpekulovať, ako sa vyhnúť vydávaniu toľkej námahy, lebo jemu sa proste nechcelo. A vyšpekuloval, že vlastne majú ženy, ktoré chodia na zber. Čiže nemusí chodiť na lov, aby si zaslúžil mäso, ale bude mať ženu, ktorá bude chodiť na zber a on bude jesť rastlinky, bylinky a podobne.
Keď sa na neho okolití hotentóti začali pozerať divne, že prečo neje mäso, tak si to musel nejak odôvodniť. A tak začal znova špekulovať. A tak im všetkým natlačil do hlavy, že je to strašne zdravé a on bude dlho žiť. A nebude kvôli svojmu životu ničiť iné životy. Takto múdro to vyšpekuloval.
A potom zomrel na otravu nejakou neznámou rastlinkou.
HAHAHA.
Vysvetlenie počiatkov vegetariánstva a jeho nezmyselnosti, hahaha
Takto to naozaj bolo.