Puky liečia - gemmoterapia

Názov gemmoterapia sa dá preložiť ako liečba pukmi (gemmon = puk). Túto terapiu môžeme nazvať zlatým klincom fytoterapie. V pukoch, či iných zárodkových tkanivách rastlín sa nachádza celý genetický materiál rastliny, ktorý  by sme už v dospelej  rastline hľadali bez úspechu. V pukoch  si zhromaždí rastlina kvôli svojmu zdravému vývoju najcennejšie účinné látky. Túto metódu vyvinul približne v polovici dvadsiateho storočia belgický lekár, žijúci vo Francúzsku - Paul Henry.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (33)
Obrázok blogu

Gemmoterapia ponúka možnosti na výrobu tinktúr, mastí alebo olejov. Na Slovensku sú zatiaľ registrované ako doplnky výživy. Gemmoterapia využíva liehoglycerínový výťažok zo zárodočných častí rastlín, predovšetkým už spomínaných pukov. Dosahuje pozoruhodné účinky aj pri ťažko liečiteľných chorobách. Jej záber je široký, pomáha pri väčšine chorôb a pôsobí aj ako silný prostriedok prevencie. Prípravky zvyšujú obranyschopnosť organizmu, posilňujú ho, harmonizujú hormonálnu činnosť, liečia centrálnu nervovú sústavu, liečia dnu...

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak sa rozhodneme zveriť svoje zdravie do rúk gemmoterapie musíme niečo o nej vedieť. Ponuka gemmopreparátov na trhu stále rastie, literatúra je tiež dostupná. Napríklad kniha J.A. Zentricha o gemmoterapii podáva vyčerpávajúce informácie.

Liečba každého konkrétneho problému sa začína tzv. drenážou. Ide vlastne o detoxikáciu organizmu, aby sa prečistil a mohol následne účinnejšie prijímať cenné látky z prípravkov. Najčastejšie sa používa výťažok z brezy, buka alebo duba. Po využívaní drenážneho prostriedku môžeme pristúpiť k samotnému liečeniu.

Kvapky sa užívajú veľmi jednoducho. Aby sme vedeli určiť svoju dávku musíme poznať svoju hmotnosť. Koľko kilogramov - toľko kvapiek prípravku potrebujeme na deň. Počet kvapiek si rozdelíme do troch denných dávok, ktoré užívame nalačno, nakvapkané do pohára s vodou. Chvíľu podržíme v ústach a prehltneme. Zväčša je potrebné prípravok užívať 3-12 týždňov.V úvode sa môže stať, že sa zdravotný stav zhorší. Netreba sa tohto javu zľaknúť, je to skôr dobrý signál, že liečba zaberá. Liečba je neškodná, nesprevádzajú ju vedľajšie účinky, nezanecháva po sebe v tele žiadny odpad. V prípade nutnosti je možné kombinovať ju aj s liekmi alopatickej medicíny.

SkryťVypnúť reklamu

Len pre informáciu uvádzam, že inou možnosťou užívania prípravkov je použitie rozprašovača, ktorým si prípravok nastriekame priamo do ústnej dutiny. V tomto prípade sa dávka znižuje, nakoľko sliznica ústnej dutiny dokáže účinné látky omnoho lepšie vstrebávať ako sliznica žalúdka. Keď som užívala prípravky ja, používala som práve rozprašovač, zdalo sa mi toto používanie nielen účinnejšie ale aj komfortnejšie.

Kvôli predstave uvediem aspoň niekoľko prípravkov a ich základné účinky:

*baza - cievy, neuralgia, analgetikum, protireumatické a protinádorové účinky

*borievka - regenerácia pečene, obličky, močové cesty

SkryťVypnúť reklamu

*borovica - regenerácia kostí a chrupaviek, artritída

*jaseň - znižuje hladinu kyseliny močovej v krvi, bojuje proti virózam

*topoľ - reumatizmus, pečeň, črevné ťažkosti

*javor - trávenie, reguluje činnosť žlčníka

*orgován - zmierňuje prejavy anginy pectoris

*orech - chronické zápaly, obranyschopnosť


Zaujala vás táto prírodná liečba našich neduhov? Dávate prednosť prírodným preparátom pred chémiou? Ak ste zástancami fytoterapie, tak iste by ste nemali obchádzať ani gemmoterapiu.

Už niekoľko rokov sa vraciame k prírodným formám uzdravovania a prevencie. Gemmoterapia má už aj na Slovensku zelenú a čoraz viac sa dostáva do povedomia ľudí a čoraz viac ľudí oceňuje jej účinky. Možno sa k nim pridáte aj vy. Veď prečo neskúsiť? Neplatí predsa, že topiaci sa slamky chytá? Alebo? Chorý sa gemmoterapie chytá...

SkryťVypnúť reklamu

Foto: zdroj internet

Jana Dratvová

Jana Dratvová

Bloger 
  • Počet článkov:  590
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Milujem písmenká a rada sa s nimi hrám. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprcha duše vo veršijedlo, bylinkyoprášené spomienkyMôj zverinecČriepky dňaUletené, pokus o fejtónSúkromnéNezaradené kadečo

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

223 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
INESS

INESS

107 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu