Ak chcete byť "in", kúpte si gumáky!

Bola som von... viem, na tom nie je nič zvláštne. Pre mňa  síce trochu áno, lebo som bola na prvej rehabilitácii po operácii. Bol to len taký nesmelý úvod s reflexnou masážou, ale začať sa nejako musí. Vďaka tejto povinnosti som musela aj ja opustiť sucho (o teple sa moc rozprávať nedá) domova a vyraziť do ulíc "Benátok" Turca.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (117)
Obrázok blogu

Pri rannej káve som jedným okom sledovala telku a zhliadla som dámu, ktorá v štúdiu Telerána robila módnu show s gumovými čižmami. Okamžite som si spomenula na svoje detské časy a neforemné "gumáky", síce krásne červené, ale nemožného strihu. Využívala som ich na behanie okolo domu a občasné prebehnutie cez mláky. Juj, či to bol pocit! Do mesta by ma ale v nich nikto nedostal, veď ako by som vyzerala?

V tom čase boli gumáky predovšetkým pracovnou obuvou a ochranou detských nožičiek pred mokrom. Prešli roky a zrazu sa obuvníci zobudili a povedali si, že je načase otočiť vrece s módou a čosi z neho znovu vytiahnuť. Vynoviť a urobiť z toho módny hit. Hádajte čo vytiahli? Gumáky! Dizajnéri na nich trochu popracovali, pretože už nevyzerali v dolnej časti ako galoše, dokonca rozšírili ich farebnosť, tí šťastnejší nadšenci gumákov si mohli z obchodu odniesť aj nejaké so vzorom. Aj ja som chcela kráčať s módou a tak mi mi maminka urobila radosť a kúpila mi ich. Doteraz ich vidím, fialovo-bordové s takým nezvyčajným asymetrickým vzorom, s krásnou štíhlou sárou a malým podpätkom, ktorý mi robil mimoriadnu radosť. Každá z nás vari prešla obdobím, kedy topánky s podpätkami vyrážali dych a túžili sme po nich v tajných snoch.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nikdy som tak nevzývala dážď ako ich čerstvá majiteľka! Tak moc som si priala popredvádzať sa v nich, užiť si ich krásu! Neskôr som sa len ťažko s nimi lúčila, keď moje chodidlo kúsok podrástlo a čižmy začali omínať.

Dlhé roky sa gumáky stali zase iba súčasťou pracovného outfitu a nik nečakal, že znovu nastúpia na scénu ako super hit. Dnes som sa presvedčila, že kto nemá gumáky, nie je "in", nekráča s dobou, nežije trendami, nevie, čo je moderné a čo letí... Dáma poukázala aj na to, že svoje nožičky vkladajú do gumákov aj celebrity v zahraničí, s radosťou do nich obúvajú celú rodinu.

Musím uznať, že gumáčiky z dnešnej televíznej prehliadky boli ozaj chutné. Veselé farby, milé vzory. Vysoké, dobre strihovo riešené a čo ma prekvapilo, s vyberateľnou jemne tvarovanou, mäkkou vložkou pre pohodlné nosenie. Spomínam si, že tie "z minulosti" takú vymoženosť veru nemali a chôdza v nich veľmi pohodlná nebola.

SkryťVypnúť reklamu

Dnes, keď som skackala okolo mlák, niektoré som špeciálnou chôdzou po pätách prešliapala, tak som si zavzdychla: "Mať tak gumáky, môžem skákať cez kaluže a prídem domov suchučká". V tento mokrý máj by sa výborne hodili. Veru neviem, či si z recesie tento módny hit nekúpim. Cha, s manželovými - záhradkovými - by som asi veľa módy nenamútila!

Stále sa potvrdzuje, že v móde už nieto moc čo vymyslieť. Neviem, kto to povedal, ale súhlasím s prirovnaním módy k obrovskému vrecu, ktoré sa plní. Keď je naplnené po samý okraj, tak sa otočí a začnú sa z neho vyberať veci, ktoré sú naspodku. Niečo sa na nich vynoví, pozmení, vylepší a módni návrhári môžu zase excelovať!

SkryťVypnúť reklamu

Iste si, milé dámy, (zaiste aj móde podliehajúci páni) pamätáte, ako ste si občas zanadávali, prečo ste ten či onen kus oblečenia zniesli zo sveta, keď teraz by sa tak hodil! Koľké siahnú po pokladoch mamy, či dokonca starej mamy, páni zase po pokladoch starých otcov.

Na módu sa môžeme spoľahnúť - vždy sa vracia!

(Berme ju však ako hru nie diktát!)

Tak čo, inšpirovala som vás? Mrknete sa po trendových gumákoch s veselým vzorom? Snáď si nimi príjemne spestríte tieto nekonečné mokrošedivé dni. Dajte mi vedieť!

Foto: zdroj internet

Jana Dratvová

Jana Dratvová

Bloger 
  • Počet článkov:  590
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Milujem písmenká a rada sa s nimi hrám. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprcha duše vo veršijedlo, bylinkyoprášené spomienkyMôj zverinecČriepky dňaUletené, pokus o fejtónSúkromnéNezaradené kadečo

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,072 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu