Podivuhodná Strana regiónov Slovenska

Na Slovensku existuje zopár strán, o ktorých sa takmer nič nevie. Jednou z nich je aj košická Strana regiónov Slovenska. Pri bližšom skúmaní vychádzajú najavo zaujímavé veci. Dokonca tak zaujímavé, že by strana (resp. je štatutári) možno bola zrelá aj na trestné stíhanie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Stranu založil v roku 2004 Róbert Glück, niekdajší zakladateľ SOP a spolupracovník Rudolfa Schustera. Pán Glück však v roku 2005 zomrel a podľa dostupných informácií strana pôsobila bez predsedu do roku 2007 (medzitým sa zúčastnila ako regionálna strana komunálnych volieb v roku 2006). V roku 2007 sa štatutárnym orgánom strany a predsedom stal RSDr. Vladimír Ponický CSc. Odvtedy to so stranou viditeľne ide z kopca. Tento pán je predsedom strany dodnes a má zaujímavú podnikateľskú históriu, pán Ponický (keďže vieme ako je svet slovenských športových funkcionárov prehnitý) pôsobí aktívne aj Slovenskej volejbalovej federácií. Netreba pripomínať, že titul RSDr. získavali nomenklatúrne kádre pred rokom 1989. Informácie o orgánoch SRS momentálne nie sú dostupné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Strana SRS chce podporovať regióny, čo je pekná myšlienka, horšie sú už niektoré úlety na ich webovej stránke. Najbizardnejšie pôsobí rubrika "zaujímavé články". Na úvod treba povedať, že je rozdiel, ak podobné články píše a zverejňuje bloger alebo ich zverejňuje politická strana. V prípade politickej strany by tie kritéria, čo povie, na čo odkazuje a čo preberá, mali byť diametrálne odlišné. V tejto "rubrike" sa napríklad môžeme dozvedieť, že Židia vlastnia svet, vyhlásenia, že "keďže opozícia je stále unavená zo svalovice spôsobenej 8-ročným hrabaním, protikoaličný hlas musia vytvárať mimovládne spolky, resp. svorky. Jednou z takých je aj Inštitút pre verejné otázky, v ktorom je ozaj náročné nájsť ľudí, ktorí by boli medzi nohami kompletní.", odvolávajú sa tam na Protokoly sionských mudrcov a dokonca obhajujú LePena za výrok, že "plynové komory boli len detailom druhej svetovej vojny“. Podobných blbostí je na internete požehnane, ale to, že ich zverejňuje na svojej stránke politická strana registrovaná na Slovensku, by mohlo zaujímať aj kompetentné orgány!

SkryťVypnúť reklamu

Moja otázka znie: Čo je Strana regiónov Slovenska vôbec za stranu a o čo jej v skutočnosti ide?

Michal Drotován

Michal Drotován

Bloger 
  • Počet článkov:  238
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Starosta mestskej časti Bratislava-Rača.Aktívny občan. Viac o mne na: www.drotovan.sk Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťPoznámka pod čiarouPolitikaCestovanieBratislava - RačaEkonomikaMesto BratislavaFotkyNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu