Neschopnosť úradov (prípadne priamo korupcia) vytvorila už obrovský problém s hausbótmi rozrastajúcimi sa ako rakovina v Jarovskom ramene. Teraz sa začína črtať tzv. projekt Danubia Invest, ktorý bude znamenať zastavanie veľkého územia tzv. apartmánmi. Aby to bolo viac priechodné, súčasťou projektu majú byť aj športoviská (ale samozrejme výstavba začne domami). Investor Danubia Invest už v minulosti chcel stavať golfové ihrisko priamo v ochrannom pásme vodného zdroja Rusovce-Ostrovné lúčky - Mokraď. Vtedy tvrdili, že všetko je v poriadku - napriek tomu neskôr štúdia dokázala, že projekt by mohol zničiť vodný zdroj, ktorý zásobuje 44% Bratislavy pitnou vodou.
Rovnaká spoločnosť, prezentujúca svoj "športový areál", teraz predkladá projekt športovísk s apartmánovým bývaním.

Čunovo z viacerých dôvodov (napr. absolútne nedoriešené dopravné spojenie - v projekte plánujú 1173 parkovacích miest, ďalej nesúlad s územným plánom, reštitúcie pozemkov a súdom rozhodnuté nezákonné prenajatie pozemkov na 99 rokov atď.) s projektom nesúhlasí a v územnom konaní vydalo zamietavé stanovisko (13.03.2015). Okresný úrad Bratislava s podpisom p. Mateičku (tohto nominanta Smeru asi netreba predstavovať) dňa 26.06.2015 zrušil toto rozhodnutie a vrátil stavebnému úradu Čunovo na nové prejednanie a rozhodnutie. Už o pár letných dní neskôr však svoje rozhodnutie hodil do koša a 10.07.2015 si prevzal celé konanie pod seba (tzv. atrahovanie) a Čunovo ako stavebný úrad úplne vylúčil z rozhodovania. Tu už je podpis iba vedúceho oddelenia štátnej stavebnej správy JUDr. Štefana Kollára. Mimochodom človeka, ktorý v prvom prípade tiež vytvoril rozhodnutie. Teraz ho nielen vytvoril ale aj celé podpísal. Stavebný úrad Čunovo tak bol vyšachovaný z hry.
Následne Okresný úrad Bratislava vydal územné rozhodnutie o umiestnení stavby "Danubia Park Čunovo", kde je v prílohe nie je žiadne konkrétne umiestnenie stavieb lokalizovaných do mapy - ako je to štandardom v prípade územného rozhodnutia, ale iba siahodlhý zoznam stavieb. Áno, hádate správne, rozhodnutie opäť napísal p. Kollár a podpísal Mateička.

Záväzné stanovisko k investičnej činnosti podpísal vtedajší primátor Milan Ftáčnik až po 1.12.2014, tj. dva týždne potom ako prehral komunálne voľby. Napriek protestu prokurátora ho potvrdil aj súčasný primátor Ivo Nesrovnal. Aktuálne sa prokurátor odvolal na súde.
BVS namietala, že časť projektu je priamo v ochrannom pásme vodného zdroja Rusovce-Ostrovné lúčky-Mokraď. Okresný úrad Bratislava vo svojom rozhodnutí "šalamúnsky" uviedol, že sektor C4 je "nezastavaná plocha".
Nakoľko výkres umiestnenia stavieb Okresným úradom Bratislava nie je známy, pozrime sa na výkres, ktorý bol v pôvodnom konaní - je z neho jasné, že ide v prvom rade o rezidenčný projekt apartmánového bývania s doplnkovou funkciou športu (čo je v rozpore s územným plánom).


Ďalšou "zaujímavosťou" projektu je, že vôbec nerieši pripojenie celého zámeru na cestnú komunikáciu (a plánuje fakticky zrušiť medzinárodnú cyklotrasu), tiež je v rozpore so zákonom 7/2010 Z.z. o ochrane pred povodňami, ktoré v záplavovom (tzv. inundačnom) pásme zakazuje stavať pevné objekty. Developer tvrdí, že dané územie nezaplavuje, pretože je na vyvýšenom násype. Napriek tomu tam nielen chce budovať umelé zátoky, ale aj priamo ubytovacie kapacity - vplyv kanalizácie a znečisťovania splaškami pri vysokej hladine Dunaja môže byť výrazne negatívny. Tiež vôbec nie je doriešené odvádzanie dažďových vôd z parkovísk a zo striech.

Určitou "čerešničkou" na torte je plánovaný výrub 6583 drevín v spoločenskej hodnote 4 646 405,34 €.
Mestská časť Bratislava-Čunovo je, čo sa týka počtu obyvateľov, najmenšou mestskou časťou Bratislavy (cca tisíc obyvateľov), samotný projekt apartmánového bývania by jej veľkosť znásobil. Preto sa snažia robiť všetko pre to, aby to bol projekt športovísk a nie apartmánového bývania. Developer si najal brigádnikov, čo po celej Bratislave a okolí zháňali podpisy na petíciu za výstavbu - neuvádzalo sa tam však, že pôjde o apartmány, ale o "športový areál".
Proti športovému a rekreačnému areálu samozrejme nikto - vrátane mestskej časti - nie je. Zásadný problém sú však tzv. apartmánové domy, ktoré budia dôvodné podozrenie, že v tomto prípade je športová funkcia iba pridružená a skutočným zámerom je výstavba exkluzívneho apartmánového bývania pri Dunaji. Je potrebné pýtať sa primátora, prečo Hlavné mesto SR Bratislava súhlasí s projektom v predloženej forme. Podľa mňa je to jednoznačne iba začiatok parcelovania a developovania daného územia pre bytové tzv. apartmánové domy.