Chceš byť milionárom? Staň sa poľnohospodárom!

Na základe správy FAO UN, ktorá bola publikovaná v nedávnej dobe a píše sa o nej aj na SME je možné, že pre niektorých poľnohospodárov nastane raj na Zemi. Nebudú musieť nič robiť a budú iba zarábať (a míňať).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

„Vlády dávajú prednosť zvýšeniu produkcie potravín, drevnej hmoty a v poslednej dobe aj biopalív; obyčajne však podceňujú ostatný úžitok zo starostlivosti o krajinu," tvrdí sa vo správe FAO UN a daná organizácia navrhuje dotovať nielen produkty ale aj samotnú starostlivosť o krajinu. A tiež tvrdí, že "ak zvýšená potreba potravín nemá zničiť celú planétu Zem, bude treba roľníkom a farmárom subvencovať nielen ich produkty, ale aj environmentálne prospešné projekty." Inými slovami treba urobiť zázrak a dotovať nielen potraviny, biopalivá (ktoré zvyšujú dopyt a následne zvyšujú cenu potravín, tiež mimo iného v záujme "záchrany" Zeme) ale aj iné prospešné (na základe rozhodnutia byrokratov) projekty. Samozrejme treba tiež zároveň obmedziť humpľovanie poľnohospodárskej pôdy a navrhujú tiež financovať projekty, ktoré nechajú ležať pôdu ladom. Inými slovami, vybraní poľnohospodári by dostali dotácie za to, že nič nerobia (mimo vypisovania žiadostí o samotné dotácie, lobbingu a nejakých tých protestných zhromaždení proti obchodným reťazcom).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V článku sa tiež uvádza, že "environmentálne platby nie sú nutne spojené so zastavením akéhokoľvek farmárčenia. Ide skôr o šetrný postup k prírode vo všeobecnosti - pekným príkladom je úspešné pestovanie kávy v tieni tropických stromov, a nie na vyklčovaných čistinách." Takže ľudstvo nezomrie od hladu (čo by vyriešilo tzv. globálne otepľovanie). Neviem si však dosť dobre predstaviť pestovanie kukurice, pšenice či ryže v tieni tropických stromov.

FAO UN ukázalo o čo mu v prvom rade ide. O ešte väčšie prerozdeľovanie, organizovanie a byrokratizáciu. Nestačí, že je napríklad v Európskej únií dotovaná produkcia potravín (v rámci hesla "Väčšina sa skladá menšine na to, aby mali všatci drahšie potraviny") a tiež skvelý obchod s obnoviteľnými zdrojmi (biopalivá, drevná hmota). Byrokrati a novodobí panteisti (ekologickí aktivisti) chcú ešte dotovať aj nečinnosť, aby sa nepoškodzovala príroda.

SkryťVypnúť reklamu

Teším sa na dni, keď sa bude platiť logistickým spoločnostiam za to, že nič neprepravujú, elektrárňam a výrobným podnikom , že nič nevyrábajú, domácnostiam, že nesvietia, nekúria a nepoužívajú plyn... Po mestách budú behať antipoly, slony a žirafy. Ľudia budú žiť v jaskyni v symbióze s netopiermi a bude nám hej. A hlavne niektorí byrokrati získajú nové teplúčke miestečka v novom čistučkom úrade.

BTW: Koľko stromov bude opäť treba vyťať na tie nové lajstra a formuláre?

Michal Drotován

Michal Drotován

Bloger 
  • Počet článkov:  254
  •  | 
  • Páči sa:  421x

Starosta mestskej časti Bratislava-Rača. Aktívny občan. Na blogu SME som od decembra 2005, teda už skoro 20 rokov. Viac o mne na: www.drotovan.sk Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťPoznámka pod čiarouPolitikaCestovanieBratislava - RačaEkonomikaMesto BratislavaFotkyNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

139 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

220 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu