Hausbóty a arogancia moci

Prešlo už skoro polroka, čo sa výraznejšie začala spomínať kauza nelegálneho zaberania štátnych pozemkov v Jarovskom ramene. Prvé týždne bol veľký mediálny humbuk, neskôr to opäť začalo zapadať prachom. Po nedávnej obhliadke môžem konštatovať, že hausbóty sa naďalej šíria v území ako mor a nič sa nezmenilo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (44)
Obrázok blogu
(zdroj: foto:autor)

Pri ničení brehových porastov bola vyčíslená priebežná škoda zo strany Štátnej ochrany prírody na minimálne 400-tisíc eur. Následne podal OÚ ŽP v BA podnet na políciu a tá začala trestné stíhanie na neznámeho páchateľa - stav procesu nie je známy. Podľa všetkých informácií ani správca pozemku - Vodohospodárska výstavba, š.p. nezačal voči ďalšej výstavbe, okupácii štátnych pozemkov, ničeniu brehov a jazdeniu na čierno po hrádzi robiť prakticky nič - a ak áno, nie je to vidieť a výstavba pokračuje nerušene ďalej. Nelegálne asfaltové cesty zostávajú naďalej v území bez zmeny. Stavebný úrad neurobil podľa dostupných informácii nič. Verejne prístupné miesta sa na čierno ohradzujú, vykladajú dlaždicami, trávničkom, budovy naďalej rastú ako huby po daždi. Autá stále ohrozujú cyklistov, deti, korčuliarov na hrádzi (počas môjho krátkeho pobytu išli nelegálne priamo po hrádzi dve autá - napr. čierny SUV ŠPZ BA 454 LM). Polícia daný stav ignoruje.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hausbóty sa rozširujú naďalej ako rakovina

Obrázok blogu


Vytváranie ďalšieho nelegálneho parkoviska priamo pri hrádzi

Obrázok blogu


Tento hausbót často navštevuje súčasný minister Ficovej vlády - žeby dôvod nečinnosti?

Obrázok blogu


Hrozí rozširovanie hausbótov aj na neďaleký Veľký Zemník? Zatiaľ je to neobsadené, už sa tam však chceli natlačiť pontóny pre motorové člny a skútre

Obrázok blogu


Okupácia územia - nelegálne reťazové či kovové závory na nelegálnych cestách

Obrázok blogu
Obrázok blogu


Okupácia územia - nelegálne vykolíkovanie štátneho pozemku - sadenie trávičky, osádzanie dlažby

Obrázok blogu


Okupácia územia - čierne stavby - garáže, domčeky

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Elektrické prípojky a skrine naďalej pribúdajú, stavbu elektromagnetického zariadenia by malo predchádzať vydanie stavebného povolenia - kto a kedy ho však vydal, ak stavebný úrad tvrdí, že nič nevydal?

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu


Pýtam sa teda - ako je možné, že na území, kde prebieha trestné stíhanie, je možné vykonávať naďalej nelegálnu stavebnú činnosť? Ako je možné, že správca územia - Vodohospodárska výstavba, š.p. - nekoná? Ako je možné, že stavebné firmy naďalej bez problémov ničia brehy a okupujú pozemky? Ako je možné, že sa obrovské autá premávajú naďalej hore-dole po hrádzi? Ako je možné, že vznikajú nelegálne parkoviská a zábrany, ktoré znemožňujú obyvateľom pohyb? 
Skutočne si niektorí vyvolení v tomto štáte môžu robiť čo chcú a môžu beztrestne okupovať štátne pozemky?

Nakoľko sa jedná o štátne pozemky, a teda všetkých nás občanov, rozhodli sme sa urobiť spolu so Zelenou hliadkou v sobotu 13.10.2012 veľký piknik spojený s opekaním na trávniku pred legendárnym vežičkovým hausbótom, ktorý sa stal synonymom arogantnosti a zlého vkusu. Stretávame sa o 14,00h. pri bufete pod ČOV Petržalka - môžete prísť pešo alebo na bicykloch a nezabudnite si priniesť niečo na opekanie :-)

SkryťVypnúť reklamu

Miesto pikniku:

Obrázok blogu


Foto:autor

Michal Drotován

Michal Drotován

Bloger 
  • Počet článkov:  238
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Starosta mestskej časti Bratislava-Rača.Aktívny občan. Viac o mne na: www.drotovan.sk Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťPoznámka pod čiarouPolitikaCestovanieBratislava - RačaEkonomikaMesto BratislavaFotkyNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu