Je kontokorent korektné?

Prišla som do banky s celkom dobrou náladou. Tam si však povedali, že mi moju dobrú náladu pokazia a ja budem odchádzať s plačom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

Odišla som skôr z práce, bol pekný slnečný deň. Veď len zruším povolenéprečerpanie na účte a pôjdem. Moja predstava o fungovaní niektorých inštitúcií jezidealizovaná, pretože potom, ako som sa po pol hodine dostala k okienkumi pracovníčka s úsmevom na tvári oznámila, že vedenie Tatrabanky sauznieslo, že povolené prečerpanie sa nedá zrušiť. Okolo toho rôzne rečio tom, že to prideľuje počítač a že to nemusím využívať, nič ma tonestojí a ja nikdy neviem, kedy sa mi to zíde.

Skúšala som to aj inak, určite to musí ísť, veď to je môj účet a moje„práva" klienta. Ja som váš klient, teda aj váš pán. Nič nepomáhalo. Išla saspýtať kolegyne, ale prišla s trošku skormúteným úsmevom, že to nejde.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Len tak som sa nevzdala a chcela som hovoriť s riaditeľom.Snažila som sa jej veriť, keď hovorila, že tam nieje. Skúsila som pohroziťzrušením účtu a odchodom z banky.

Ďalšia odpoveď ma úplne priklincovala a ja som v nemom úžasepočúvala obyvateľku cudzej modrej galaxie. „Nemusíte hneď zrušiť účeta vybrať peniaze, ale môžete si založiť účet v inej bankea presunúť peniaze na nový účet.

Vtedy už boli zbytočné všetky slová, tvorivosť aj chuť niečo riešiť.

Odchod mi spôsobí trošku problémy: výber novej banky, nahlásenie zmeny účtuna rôznych miestach, zvykanie si na nové podmienky. Čo však vidím ako väčšíproblém, je množstvo obyvateľov rôznych farebných galaxií, ktorých budemstretávať v iných bankách. Snáď budem mať niekde aj šťastie. Aspoň sao to pokúsim.

SkryťVypnúť reklamu

Ešte pre doplnenie: kontokorent chcem zrušiť, pretože chcem žiadat o úver a vyskakuje mi to ako položka, ktorú musím každý mesiac splácať. Banka mi ho urcila sama, nikdy som ho nevyužila, nechcú mi ho zrušiť a ešte mi pri počítaní výdavkov vyskakujú mesačné splátky povoleného prečerpania.

mary dubekova

mary dubekova

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

naivne optimistická duša Zoznam autorových rubrík:  Cesto-fotenieANGLICKORODINASpoločnosť?Zážitko-noviny

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu