Pavel Dúbravčík
Výzva
My starodôchodcovia veľmi negatívne pociťujeme a znášame krivdu, ktorú nám spôsobil štát, resp. jeho vedenie uplatnením zákona č. 461/203 Zb.z. enormným zvýšením dôchodkov novým dôchodcom počínajúc rokov 2004.
Som dôchodca a najlepšie sa cítim pri vode na rybačke. Zoznam autorových rubrík: Súkromné, Nezaradené
My starodôchodcovia veľmi negatívne pociťujeme a znášame krivdu, ktorú nám spôsobil štát, resp. jeho vedenie uplatnením zákona č. 461/203 Zb.z. enormným zvýšením dôchodkov novým dôchodcom počínajúc rokov 2004.
z médií zásluhou novinárov sme sa dozvedeli o opatreniach vlády, resp. jej premiéra R. Fica o riešeniach na zlepšenie životnej situácie slabších skupín obyvateľov, resp. aj iných(plyn, elektrina) aj keď nepatria k najslabším.
Podľa článku v denníku Sme zo dňa 6.6.2014 polovica problémových detí je z osád. Deti tu žijú v zlých bytových a hygienických podmienkach a vo viacpočetných rodinách. Za týchto podmienok sa určite nedá zabezpečiť kvalitná výchova. Čo z týchto detí v krátkej budúcnosti bude? Čo budú robiť, kde budú pracovať a bývať? Má štát vôbec nejakú koncepciu, ako ich, až dospejú, zamestná? Ak im štát postaví nejaký Luník, zdevastujú si ho?
Po voľbách do europarlamentu s najnižšou účasťou občanov SR sa rozprúdila v médiách diskusia o tom, čo spôsobilo tento nezáujem. Do tejto diskusie chcem prispieť aj ja s mojím názorom.
Poďakovanie. Vážení kolegovia dôchodcovia , starodôchodcovia a aj vznikajúci novodôchodcovia! Týmto si dovoľujem oboznámiť vás , ako tento štát riadil a riadi dôchodcovskú politiku. Vychádzal som z údajov Ministerstva práce.
V predchádzajúcich častiach mojho blogu som sa snažil oboznámiť Vás s vyjadreniami našich významných a kompetentných osobností k diskriminačnému dopadu zákona č. 461/2003 Zb.z. na život cca 1 milióna dôchodcov okrem osobitných dôchodcov a možno 1 až 2 posledných ročníkov.
Reakcie mediálne známych osobností na účinky zákona č. 461/2003 Zb.z., ktoré ukazujú na to, že starodôchodcovia ako aj novodôchodcovia sú ním diskriminovaní.
Chcem poukázať na nespravodlivú dôchodkovú politiku toho štátu voči svojim občanom. Ako sa každý dôchodca s priemerným dôchodkom dostane časom hlboko do podpriemeru.