Chrám

Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtecha ... Nech sa páči, vstúpte .... (pridávam zopár znakov, pretože mi to nechce systém uložiť)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)
1

S bázňou vstupujem od útulku obliehaných, útočiska stratených, cieľa cestu hľadajúcich. Svetlo prenikajúc skrz farebné tabuľky, odveky prepaľujúc ľudskú nevinnosť, zasvietilo mi do očí. Nesklopila som. Staviteľským okom obdivujem ladnosť kamenného neba. Stavitelia, to boli majstri. Kiež by som sa im mohla rovnať. O nich sa píšu dejiny, i zrúcaniny poznajú melódiu mena ich otca. I tie najstaršie knihy skrývajú svoje spovede, rohové kamene spievajú chorál mnohých hlasov, o potu, krvi, otrokoch a snoch. Do výšin posielajú svoje pohľady, lebo na vrchu, celkom hore, je .... (zavesený luster).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

ps: fotka je pure natural = bez dodatočných úprav na kompe :)

Dana Árvayová (Dvořáková)

Dana Árvayová (Dvořáková)

Bloger 
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Človek, ktorý miluje život na plno, vietor vo vlasoch a výhľady ... aj tie v živote ;)Teraz som už matka dvoch detí, samostatne rozbehnutá aromaterapeutka a spoluzakladateľka projektu Outdoormamas..................................................... Zoznam autorových rubrík:  OutdoormamasVýchodné Turecko (CESTOPIS)bicykel, my loveznačka handmadepremýšľam, tuhokade tade, východ i SlovenskoIránKaukazAlbánskoEgyptLibanon, Sýria, Jordánsko

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu