"Urobila som to kvôli tebe! Aby si vedel aké to je cítiť prázdno!"

Bola to rodina ako každá druhá. Muž, žena a prvý syn. Mali to všetko pekne premyslené. Veľa rokov sa vodili za ruky po meste, aby sa spoznali. Synčeka si zadovážili až po trojročnom spolužití v manželstve. Začali im však chýbať peniažky. Rodina ako každá druhá. Účet si založili v hornom šuflíku v pracovnom stole. Vždy sa tam našla nejaká tá tisícovka. Pre prípad, keby niečo. Žili na krátko a malý rástol ako muškáty na okne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (132)
Obrázok blogu

"Takto to ďalej nepôjde. Malý bude čo chvíľa potrebovať veľmi veľa vecí do školy a aj na krúžky musí chodiť. Čo by si povedal na hokej?" "Pôjdem robiť do Talianska." Aj sa zbalil a odišiel na plantáže otročiť. Peniažky sa začali zbierať. Po chvíle zrušili účet v šuflíku pracovného stola a založili si nový. V banke. Malý mal nové tenisky, dostal aj skeitboard. Dokonca aj korčule Ježiško doniesol, a boli parádne - nikdy na nich kolieska nehrkotali! Peňazí bolo nazvyš. Mama začala chodiť pravidelne ku kozmetičke a kúpila si nové lodičky. Aj auto si kúpili aby mama mohla malého do školy voziť. Peniaze sa začali kopiť a zapadať prachom.
Pracoval tvrdo a .... neustále. Domov chodil na jeden týždeň každého pol roka. Veľa sa zmenilo počas jeho návštev. Áno návštev, pretože keď bol doma vyzeralo to u nich ako na návšteve. Obaja, sediac na opačnom konci pohovky, snažili sa nadviazať spoločenský rozhovor. Na stole káva a čajové pečivá. "Daj si, sú čerstvé." Deti nesmeli robiť neporiadok a hluk. Všade bolo upratané a hračky mali presne svoje miesto. Medzitým už boli synovia dvaja. Deti sa najradšej hrali medzi sebou a keď ich bolelo brucho, volali mamu. Keď ráno vstali povedali: "Dobré ráno mami....a oci." Keď chceli ísť von, spýtali sa matky. Otec bol na návšteve.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Už nemusel chodiť do Talianska. Financií mali nazvyš a v tomto veku synov bol otec najpotrebnejší doma. S deťmi na bicykli, za plexisklovou zábranou na hokejovom tréningu. Aj bicyklovať synov naučila mama. Túžobne najžiadanejší a najvysnívanejší bol doma. S mamou v posteli. Prišiel koniec týždňa. Zbalil sa a odišiel. Na pol roka preč. Tam neboli deti, ktoré ráno robili randál. Tam nebola manželka, ktorá mrnčala o pozornosť večer v posteli. Nemusel chodiť po deti do školy a opravovať tečúce kohútiky. Nechodil po práci o ôsmej večer na nákupy a nemusel už zase s autom do servisu.

Roky prebiehali ako voda. Rovnako ich životy. Prišla na svet krásna malá gulička z pokrčenej kože. Dcérka. Mamina vysnívaná bábika. Poklad. Prestali sa s otcom rozprávať a na jeho návraty nik neupratoval. Nebolo navarené a káva bola v dózičke. Jedného dňa mu podevala, že jeho posledné dve deti nie sú jeho.

Dana Árvayová (Dvořáková)

Dana Árvayová (Dvořáková)

Bloger 
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Človek, ktorý miluje život na plno, vietor vo vlasoch a výhľady ... aj tie v živote ;)Teraz som už matka dvoch detí, samostatne rozbehnutá aromaterapeutka a spoluzakladateľka projektu Outdoormamas..................................................... Zoznam autorových rubrík:  OutdoormamasVýchodné Turecko (CESTOPIS)bicykel, my loveznačka handmadepremýšľam, tuhokade tade, východ i SlovenskoIránKaukazAlbánskoEgyptLibanon, Sýria, Jordánsko

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu