Pán Bjorn Lomborg, autor diela Skeptický environmentalista, sa ku koncu konferencie negatívne vyjadril voči svetovým summitom ako takým. Kodaňskú konferenciu nazval úplným zlyhaním priniesť akýkoľvek odkaz. A že prečo niekto čaká, že riešenie prenesie Rio +20, ktorého výsledný dokument je opäť zlyhaním ?
Pozitívne oznámenie čo sa týka vývoju podujatia, prinieslo oddelenie iniciatívy OSN PaperSmart („Rozumne s papierom")- Že sa použilo o 19 miliónov menej hárkov papiera, ako sa od podujatia tohto kalibru očakávalo. Finálny text má 49 strán...Kladiem si otázku, koľko miliónov hárkov papiera použitých bolo, keď predpokladáme, že to je viac ako tých ušetrených 19 miliónov. Ak mal každý toľko skvelých nápadov, tak je v tom prípade škoda, že finálny text je napr. členom britskej vetvy organizácie WWF (World Wildlife Fund), Davidom Nussbaumom, označený ako slabý so všetkými svojimi frázami, ktoré vlády k ničomu nezaväzujú, nevyčleňujú financie, nespomínajú časový rozvrh a nijaké medzníky či merateľné ciele: „Máme tu Dohovor, ktorý sa riadi nejakými pomyslenými politickými hranicami, namiesto toho, aby sa dosiahla dohoda o tom, čo bolo vedecky dokázané, že je nutné urobiť."
Zo slabučkého znenia textu s názvom "Budúcnosť, akú chceme" (Future We Want) viní vedúci delegácie z Veľkej Británie a Severného írska, Nick Clegg, Čínu. Pre Guardian zareagoval: „Keby sme mohli vyškrtnúť veľkú časť rozvojového sveta, mali by sme perfektný text. Ale to je neakceptovateľné."
Číne sa ale podoba dokumentu páči, ako tweetoval pán Edward King, a Brazílii a Indii tiež. Brazílsky minister financií, Guido Mantega, spokojne vyhlásil, keď popri tematike samotného summitu Zeme stihla Brazília v rámci tohto podujatia podpísať bilaterálnu dohodu s Čínou: „Expanzia obchodu s Čínou môže byť nekonečná. Čína sa rýchlo rozvíja a chce zvyšovať spotrebu, takže budú odoberať naše výrobky. Tu neexistujú limity."
Pán Guido Mantega sa ocitol asi na zlej konferencii. Spojenia: „Zvyšovanie spotreby" a „neexistujú limity" sú úplne antagonistické vyhlásenia k myšlienke udržateľného rozvoja. Tí ľudia sa mali stretnúť práve preto, lebo o limitoch našej planéty niet pochýb a my sme ich už v niektorých oblastiach bez obzretia sa prekročili, ničíme nenahraditeľné ekosystémové služby a každý deň vykynožíme druhy, o ktorých opčných hodnotách nemáme často ani potuchy.
Dnes som si kúpila paradajky vyprodukované systémom ekologického poľnohospodárstva, nešla som nikam dopravným prostriedkom, sprchovala som sa cca 2 minúty a môj príspevok k udržateľnému rozvoju je preto väčší ako príspevok tejto svetovej konferencie.