Edita Vyšná
Politika Alternatíva k voľbe extrémistickej strany do Európskeho parlamentu
Poslanec Európskeho parlamentu zarába po zdanení 6.824,85 EUR. Toto nezmeníme. Ale môžeme si vybrať, akému človeku dáme náš hlas.
rada píšem.. o veciach, ktoré ma zaujali, oslovili, nahnevali. neznamená to, že to bude niekto ďalší považovať za hodné opisu;) ..na nič nekandidujem, iba by som bola ozaj rada, aby tí, ktorí kandidujú a budú zvolení, získali daný post pre to, lebo to nie sú zlodeji a skorumpované indivíduá, a nie pre to, lebo nimi sú a klamú až moc dobre.preto niektoré tak ladené články. Zoznam autorových rubrík: enviro, rozjímanie, USA, šport, Brusel, Súkromné, Nezaradené
Poslanec Európskeho parlamentu zarába po zdanení 6.824,85 EUR. Toto nezmeníme. Ale môžeme si vybrať, akému človeku dáme náš hlas.
Slovenský europoslanec sa tento týždeň vyslovil, že niektoré európske smernice sú fakt nezmysly, a menovite tá o tých zakrivených banánoch.
O problémoch, ktorým naši poľnohospodári čelia, sa toho popísalo. A ako pomáhajú slovenskí politici? Je hlavný problém zase ten, že už o tom vie aj zahraničie?
V máji budú voľby. Viete o nich? Myslíte si, že sa nás netýkajú a že je jedno, kto nás reprezentuje?
V súčasnej otrasnej situácii na Slovensku sa nemohlo stať nič lepšie ako to, že sa zapojili do diskusie o spoločenskej a politickej situácii poľnohospodári.
Z času na čas príde deň, ktorý je horší ako tie, o ktorých sme si mysleli, že sú zlé, nedobré. Človek sa cíti stratený a hľadá podporu okolia. Napíše, zavolá, nedopovie, rozplače sa. Môj kamarát stratil pred pár dňami prácu. Pravdaže, v súčasnom svete to stratilo ten katastrofický rozmer, lebo po prvé práca nie je všetko, ale hlavne po druhé, nemá ju v mnohých štátoch obrovské množstvo ľudí, zamestnávatelia sa k zamestnancom správajú často mizerne a bezdôvodne dávajú výpoveď. Každopádne, kamarát, nádejný právnik, bol prepustený - áno, v rámci zníženia nákladov na pracovnú silu si firma najala namiesto neho erasmového študenta, good luck. Kamarát je super šikovný, inteligentný, nadaný na jazyky. No ale to je jedno. Volal priateľke, volal domov, volal starým rodičom. Že stratil prácu a že sa poberie čoskoro asi domov na chvíľu. Starká do slúchadla cez starkého iba zakričala: „Čo Ti mám navariť?" =) ...ak aj deň nie je krajší, moment určite. A vieme, že nie sme sami.
Ako sa hovorí, vyspelosť spoločnosti sa nehodnotí tým, koľko ľudí má auto, ale tým, nakoľko je využívaná hromadná doprava. Pri tejto téme sa človek nemôže nepozastaviť nad dopravou v Bruseli. Nekvalitná doprava by teoreticky mohla ohroziť jej využívanie obyvateľmi, a preto sa povenujem tomu, ako to tam funguje, vyzerá a podobne.
Na dejepise sme sa toho učili. Kto sa kedy narodil, kto kedy vládol, ako dlho bojoval. Málokedy že kto ako vládol, kto za čo skutočne bojoval, kto bol aký človek. To by sa učilo lepšie. Alebo možno len ja som nebola schopná si faktické informácie spojiť do ničoho hlbšieho. Dejepis bol proste vždy nuda. Keď sa dozviem z rozprávaní inonárodných kamarátov niečo o ich histórii, niekedy žasnem- prečo sme sa neučili toto? Takáto myšlienka ma napadla aj počas udalosti "Baltic Way", ktorá sa konala v Európskom parlamente.
Brusel je miesto plné sociálnych extrémov. V krajine, ktorej sociálny systém zaťažuje obyvateľstvo skoro 50% daňou z príjmu, by v hlavnom meste nebolo ťažké vytvoriť záber, kde by na fotografii bolo viditeľné logo Európskej únie na stene budovy a zároveň deka bezdomovca, rozložená v priestore medzi členitým povrchom budovy, kde neprší
Nie len bývalý pán prezident Bush nevie nájsť nieže desať, ale žiaden rozdiel medzi Slovenskom a Slovinskom (Slovakia, Slovenia), ale ani krajina Európskej Únie.
Ak na Bratislavu stačí jeden deň, tak na Brusel stačí pol dňa. Odfrknete pri Mannekenovi Pisovi, Janneken Pis odignorujete, pokocháte sa pohľadom na radnicu na Grand Place, uvidíte bezdomoveckú deku vedľa deky na hlavnej vlakovej stanici Gare Centrale a taktiež na uliciach Európskych inštitúcií, zahľadíte sa do diaľky na Atómium, obídete Modrý kostolík v Minieurópe a pôjdete rýchlovlakom kade-ľahšie. Ale ja tu mám byť päť mesiacov a som veľmi šťastná, vďačná...Na časové obdobie 1.3-31.7 2013 sa na stáž do Európskej Komisie prihlásilo 10 747 ľudí. Stážistami sa stalo 624 z nich. Približne bolo teda úspešných 6% ľudí.