V čo vlastne veríme?

Nehrajte Putinovu hru, bolo odkázané nášmu južnému susedovi spolu s našim premiérom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prečo sa necháme ťahať do zabudnutia Európy?

Ostatné krajiny riešia Maďarský nesúhlas a možno čoskoro aj ten slovenský, ručne stručne poznámkou pod čiarou. Jednotný konsenzus nehľadajú, na pláne pomoci Ukrajine sa nič nemení. Aj bez nás by sa naďalej pomáhalo, no čo si ostatné európske krajiny všímajú je postoj ktorý zaujímame.

Chceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá je agresívna voči inému národu?

Zdá sa hodnoty Európy sú pomerne jasné a jednotné. Aké sú tie naše?

Je náročné fungovať vo vzťahoch kde sa hodnoty diametrálne líšia. Lídri európskych krajín nazývajú Maďarsko trójskym koňom a začínajú sa vyhýbať zdieľaniu informácií.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čaká nás podobný osud?

Kde sa podela slovanská jednota? Jednota vychádzajúca zo skúsenosti s okupáciou. Veď sme krajina, ktorá si ju zažila z prvej ruky hneď niekoľkokrát.

Ilúzia bezpečnosti, po ktorej bažíme, je v skutočnosti len snaha vyhnúť sa realite. Nechceme vidieť, že sa prinavracia starí známi (ne)priateľ a klope na naše dvierka. Že sa vtiera do našich myslí a manipuluje nás, aby sme mu uverili. Chceme aby už bolo po vojne, aby sme nemuseli čeliť bolestnej realite, čo to pre nás znamená. Vyhýbať sa bolesti a emóciám je niečo veľmi ľudské a všetci to robíme, no takáto stratégia funguje len krátkodobo. Emócie v skutočnosti sú len potlačené a naďalej určujú naše správanie, nevedome.

SkryťVypnúť reklamu

Chceme aby to niekto vybavil za nás, aby sme sa striasli zodpovednosti postaviť sa za to v čo v otázke vojny v Európe veríme. A mnohí zrejme skutočne veria, že mier znamená zložiť zbrane, podriadiť sa agresorovi a plne sa mu vzdať.

Je to jedna z verzií mieru, ktorá sa volá zlý mier a v časoch kedy sme sa my raz podriadili to bolo to najlepšie, čo sme mohli urobiť, pretože sa nám všetci spojenci otočili chrbtom. Zostali sme sami a nemali sme žiadne prostriedky k tomu, aby sme okupáciu zvrátili.

A ako to dopadlo?

Z ruského vplyvu sme sa do dnešného dňa stále nedostali. Akosi pretrvalo klamanie, zavádzanie, populizmus, propaganda, nerešpekt.

SkryťVypnúť reklamu

Dnes sa otáčame chrbtom my ak nám nie je jasné kto napadol koho, hoci celá Európa stojí na strane slobody sebaurčenia, niečo za čo náš malý slovenský národ bojoval po stáročia.

Skutočne sme natoľko zatrpknutí, že túto podporu dnes nechceme dopriať inému národu?

Možno je na čase pozrieť sa dovnútra, kde sa táto zatrpknutosť berie a či je skutočne smerovaná správnym smerom.

 

 

Eva Chmelíková

Eva Chmelíková

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  168x

Žijem v Škótsku, už vyše desaťročie. Maľujem a tvorím a venujem sa psychoterapeutickému poradenstvu pre deti a dospelých, v ktorom okrem tradičných teórií často používam kreatívny prístup k terapii. Pred a počas štúdia ma život zavial medzi deti v škôlke, škole bežnej či špeciálnej, pracovala som aj s deťmi v autistickom spektre. Čím dlhšie a do väčšej hĺbky sa venujem terapii uvedomujem si, že osveta o duševnom zdraví má stále svoje rezervy a tak tu zdieľam malé úlomky, aby som prispela k búraniu stereotypov a predstáv o tomto odvetví a aby sa tak raz stalo prístupnejšie pre všetkých, ktorí by sa našli v situácii, že ho potrebujú. Všetko na tomto blogu povedané vychádza z osobných skúseností alebo pohľadov a nenahrádza odborný posudok lekára, terapeuta, psychiatra. Objavia sa tu občas aj príbehy z krajiny v ktorej žijem, či osobné názory na rôzne témy. Vyvíjam sa a snažím sa pochopiť tento svet cez každodenné stretnutia a skúsenosti. Ale v prvom rade sa snažím žiť a nechať žiť. Zoznam autorových rubrík:  ŠkótskoPríbehy z detského svetaNa umeleckú nôtuSúkromnéNezaradenéO duševnom zdraví

Prémioví blogeri

Radko Mačuha

Radko Mačuha

216 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,068 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

136 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu