Prečo mám rád Lily Allen

Lily Allen je jednoducho fantastický zjav. Dievčina, ktorá je škaredá ako všetky Angličanky, nie je to žiadna úžasná speváčka ako slovenské superstárky a predsa mi iné v hlave nehrá, ako jej krááááj... smáááájl...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Teraz som videl jej druhý klip. No polahoda. Niečo tak vtipné, sebaironické a nad vecou sa len tak nevidí od nejakej mladej slečny. Pre tých, ktorých to ešte nezachytilo - Lily Allen, takých princeznovských šatách, si vojde k dvom chlapíkom do obchodu s platňami a chce niečo také grimeové, s dobrými brokenbeatmi, ale aby to zas nebola úplná tvrďárina, niečo krehkejšie, možno trošku chytené drum'n'bassom (v pozadí hrá jej prvý hit...) a chlapíci na ňu vyvaľujú oči...A potom jej niekto zavolá, ona vybehne von a spustí svoj príjemný popík (v ktorom veru možno nájsť všelijaké vychytávky z toho, čo spomína v tej svojej anglickej hatlanine) a krásny (vyčačkaný) videoklip, ktorý sa však neustále mení na šedú anglickú realitu, kde sa párik, čo bol zaľúbený, ide povraždiť, a kde sa drahé peniaze menia na psie výkaly... Drzé, nonkonformné, a pritom tak úžasne príjemné, reklamné...Áno, je to tá dievčina, čo predtým spievala, že sa jednoducho musí smiať, keď jej priateľ plače, chudáčik (veď mu aj nechala rozbiť byt...)...Lily Allen sa na prvý pohľad tvári ako posledná bábika, ktorá nevie narátať ani do desať, ale pritom nám dokazuje, že to nie je tak úplne jednoznačné. Tu chcem len povedať, že ani tá hudba nie je úplne jednoduchá (ach kde sú časy backstreet boys...), hoci je to vlastne obyčajný pop... Ale má nápad, má charizmu, má jednoducho niečo do seba... A imidž princezničkovsky zlatunkej nekorektnej beštie jej absolútne pristane. Konečne niekto, kto sa nemusí tváriť, že je sexi, kto sa kvôli tomu nemusí vyzývavo rozkračovať a obnažovať... Tak, tak. Mimochodom mi pripomína moju bývalú spolužiačku Judit, ktorá je mimochodom, tiež v Anglicku. A tiež nebola pekná. Ale vedela si povedať: No a čo, aj tak som kočka!A Lily Allen je kočka. Ktorá sa dá počúvať a pozerať. No a čo, že je to nejaký pop!

Filip Németh

Filip Németh

Bloger 
  • Počet článkov:  60
  •  | 
  • Páči sa:  0x

decko, ktorému sa akosi nechce dospievať Zoznam autorových rubrík:  pevnina detstvahudbakultúrasúkromnénezaradenévráblecamino de santiagonebásne (piesňové texty)

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu