Predvolebné video o „zodpovednej zmene“

Novú reklamu Smeru ste určite aj vy pozerali s dojatím a slzou v oku. Bola taká pôsobivá a emotívna, až by sa patrilo zareagovať na niektoré vyjadrenia premiéra z tohto spotu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

1. „Pred 30 rokmi sme vyšli na námestia a volali po zmene. Slovensko sa odvtedy naozaj zmenilo.

Áno. Nevládnu nám komunisti, ale birmovaní komunisti.

2. „Dnes sú však pred nami zložité časy. Turecký prezident hrozí Európe miliónmi utečencov...

Uf, ešte že sú tie hrozby v Turecku a nie na Slovensku. Napríklad taká talianska mafia blízka vládnej strane, kauzy na pôdohospodárstve a školstve a podobne.

3. „...svetové médiá hovoria o ďalšej kríze...

A všetci vieme, že keď ide ekonomická kríza, treba štát aj občanov bezhlavo zadlžovať cez populistické hlúposti a sociálne balíčky.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

4. „...a chaos v Británii okolo Brexitu ohrozuje celú európsku ekonomiku.

Pche, Briti. Aspoň slovenská vláda má toľko chochmesu, že svojimi balíčkami a kauzami ohrozuje „len“ tú Slovenskú ekonomiku a 5,5 milióna občanov.

5. „Vražda dvoch mladých ľudí vyplavila emócie a rozdelila Slovensko. Začali sme medzi sebou stavať múry a barikády.

Vražda objednaná človekom, ktorý bol veľmi blízky Smeru a požíval jeho ochranu.

K tým múrom a barikádam – najlepšie sa barikády prekonávajú chápavým a láskavým slovníkom šéfa Smeru, ktorý názorovým oponentom venoval také klasiky ako „špinavé protislovenské prostitútky,“ či veselo hovoril o tom, že „liberalizmus dostal po papuli.“ Hneď tie múry padajú a všetci sa máme radi.

Skryť Vypnúť reklamu

6. „Deštruktívna opozícia a niektoré spolitizované médiá šíria výlučne negatívne správy.“

Prepáčte. V mene deštruktívnej opozície sa Vám ospravedlňujem. Mali sme nejak ľúbivejšie hovoriť o tom, keď sa milióny na výskum prideľovali firmám sídliacim v garáži. Či keď sa prideľovali agrodotácie na betónové plochy. Možno by sme mali na ďalšiu tlačovku prísť s konfetami a balónmi v ruke a za zvuku fanfár radostne ohlasovať ďalšiu kauzu tejto vlády?

7. „Aj kvôli tomu na seba len navzájom pokrikujeme a urážame sa.“

Spomenul som už tie „špinavé protislovenské prostitútky“?

8. „Slovensko po desaťročiach opäť potrebuje zmenu... Potrebujeme pozitívnu a zodpovednú zmenu.“

Skryť Vypnúť reklamu

Ak Slovensko potrebuje zmenu, asi by nemalo voliť Smer, ktorý tu vládne 12 rokov a ľudí v ňom, ktorí sú v politike 30 rokov.

9. „Potrebujeme nádej aj pre mladých, ktorí predstavujú našu budúcnosť.“

Preto ich o tú budúcnosť vláda oberie zadlžovaním, pochybným minutím miliónov z eurofondov a štátneho rozpočtu... A vlastne sa stačí pozrieť na stav školstva a hneď vidíme, ako vláda myslí na mladých.

10. „Ako predseda vlády Vám všetkým ponúkam práve takúto zodpovednú zmenu“

Toto som nepochopil. V spote sa hovorí, že Slovensko potrebuje zmenu, ktorá zabezpečí lepší život všetkým ľuďom, dôchodcom, rodinám, zamestnancom, mladým... A premiér tú zmenu vraj ponúka. Takže doteraz vláda ten lepší život nezabezpečovala? Máme to brať ako priznanie? Alebo náhlu sebareflexiu?

Skryť Vypnúť reklamu

Záver videa napokon zaklincujú slová o „súdržnom, sociálnom a stabilnom Slovensku“ doplnené romantickým vyobrazením dievčat, ktoré v krojoch tancujú ľudové tance. A tu už človeku ozaj dochádzajú slová. Poviem len jedno: Ak by Smer naozaj veril svojmu sloganu, že Slovensko potrebuje zodpovednú zmenu, pre dobro Slovenska by z politickej scény odišiel.

Sledujte ma na Facebooku: Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny

Branislav Gröhling

Branislav Gröhling

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  100
  •  | 
  • Páči sa:  3x

10 rokov som robil školenia na stredných odborných školách a prepájal ich s praxou. Snažím sa školstvo zlepšiť a v Bratislavskom kraji som ako poradca župana urobil „malú reformu školstva.“Som poslanec NR SR za SaS.Podporte ma na www.facebook.com/branislav.grohlingViac o mne na stránke www.grohling.sk Zoznam autorových rubrík:  školstvoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu