Na brehu jazera

Stojím na brehu jazera a pozerám na rozčerenú vodu, ktorá doznieva po súzvuku hladiny s rybami, ktoré na povrchu hľadajú svoju potravu. Slnko práve vychádza a vonku je zima. Rozlieva sa mi smútok po celom tele a vzduch, ktorý sa snažím dýchať je štipľavý a ľadový. Ľudia ubližujú a zároveň sú sami zúfalo zraniteľní. Chcú bezhraničnú lásku, ale zároveň sa ju boja sami cítiť a dať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (32)

Moje vlasy mi vejú v ľadovom vánku presne tak ako vtedy, len sú o čosi dlhšie. No dnes som na tejto ceste sama...myslím na teba, ako si sa smial a stláčal mi nos vždy, keď si si myslel, že klamem, aby si skúsil či je mäkký. Nie, toto všetko už nezažijem, toto všetko je už preč. Ty si preč. A ja ťa potrebujem viac ako kedykoľvek pred tým. Potrebujem ťa počuť dýchať, cítiť tvoj dotyk a smiech na svojej pokožke. Potrebujem počuť tvoj káravý hlas, keď vyvádzam...potrebujem ukázať cestu kam ďalej.

Ale dnes a už navždy tu budem stáť sama na brehu, pretože ty neprídeš. Ryby budú ďalej čeriť súvislý povrch jazera a ľudia budú aj ďalej milovať, ubližovať, odchádzať. Presne ako ty. Presne ako ja.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

dobrú noc 

zuzana hanzelova

zuzana hanzelova

Bloger 
  • Počet článkov:  129
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verejnoprávna novinárka, žena, dcéra, priateľka a občas aj nepriateľka. Zoznam autorových rubrík:  poviedkylove is in the airživot blondínky/bratislavčankyspoločnosť je...moje myšlienkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu