Ateisti vs. Katolíci, alebo čo sa mi nepáči na islame

Dnes sme mali v škole zaujímavú debatu o islame a kontroverzných karikatúrach, ktoré pobúrili moslimov na celom svete. Moja spolužiačka mi celú debatu vyčítavým hlasom pripomínala stále, že som katolíčka a že katolíci boli oveľa horší. Ale musí niekto, kto na slovensku verí v Boha, veriť aj v byrokraciu cirkvi?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (72)

Už ma po toľkých rokoch v škole, nebaví stále počúvať hlúpe narážky na moju vieru. A tak trocha sa aj hnevám na cirkev na Slovensku, že tu má medzi mladými také meno, aké má. Štb-ácky arcibiskup, a mnoho iných vecí. Keď niekde spomeniem svoju vieru, každý ma hneď zaškatuľkuje a myslí si, že som zrejme nejaká divná baba, čo chce byť mníškou. Áno, som veriaca, ale verím v Boha a nie v ľudí s cirkevným postavením. Verím v Jeho dobrotu, ale neverím v dobrotu ľudí. Mnohokrát som čítala výčitky, že ako môže existovať Boh, keď je toľko zla na svete. Lenže to zlo predsa nevytvára Boh, ale Človek.
Človek zabíja, Človek vládne v parlamente a Človek má vždy na výber dve cesty: dobrú a zlú. VŽDY MÁME NA VÝBER. Môžem si vybrať akú čokoládu mám najradšej, či pôjdem na vysokú. Jednoducho vo všetkom. Ľudia nechápu jednu vec, a to, že Boh nám dal slobodnú vôľu. A túto cestu, ktorou dnes ideme si vyberáme sami.

Dnešná debata v škole bola o islame. Viem,že to nie je "kresťanské" a možno ani správne, ale odsudzujem islam. Vôbec nie z katolíckych pohnútok, to ani náhodou. Je mi úplne jedno kto v akého boha verí. Je to jeho rozhodnutie. Ale naozaj mi nie je jedno aká je situácia v moslimských krajinách. Postavenie žien v ich spoločnosti a náboženstve je katastrofálne.
Keď som bola v Londýne, v mojej škole bol jeden muž zo Sýrie. Jeho žena, ktorá zostala samozrejme doma, mu musela volať vždy keď chcela vyjsť z domu a požiadať o povolenie. Musí chodiť zahalená preto, že on predsa nechce, aby jeho ženu "očumovali" cudzí chlapi, pretože ona je predsa iba jeho.
TOTO sú moje dôvody, prečo ja odsudzujem islam. Áno, katolícka cirkev spravila v minulosti toľko špinavostí, že až. Požehnávala zbrane, upalovala kacírov. Boli tu odpustky, a mnoho iných strašných vecí. Ale čo s tým mám preboha ja? To, že som katolíčka neznamená, že som to spravila ja. A neznamená, že za to môžu dnešní katolíci. Nestotožňujem sa s týmito činmi, a som absolútne proti nim, rovnako ako moje "neveriace" spolužiačky. Tak prečo sa etda stále delíme na veriacich a neveriacich? Existujú predsa dobrí ľudia a zlí ľudia a je úplne nepodstatné v čo veria. Tak prečo sa stále rozdeľujeme na akési hlúpe tábory cirkví a ateistov?

zuzana hanzelova

zuzana hanzelova

Bloger 
  • Počet článkov:  129
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verejnoprávna novinárka, žena, dcéra, priateľka a občas aj nepriateľka. Zoznam autorových rubrík:  poviedkylove is in the airživot blondínky/bratislavčankyspoločnosť je...moje myšlienkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu