Nie je to možné

V záplave zúfalstva si sadla na schody a triasla sa. Nie od zimy, ale od strachu. Tak je to tu. Prišiel koniec.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)

Niekto by mal prísť a dať jej facku...žiadne objatie, ani chlácholenie. Toho už bolo dosť. Jednu silnú, pravú facku. Presne takú akú jej dával otec, keď zdrhla na dva dni z domu, alebo začala fajčiť. Výchovnú, účinnú...trocha ponižujúcu, ale pomocnú a z lásky. Ale nie je tu nikto, kto by sa toho ujal...Otec odišiel navždy, matka sa nezaujíma a kamošky o tom nevedia. Je to celé iba jej, tento kríž nesie celkom sama.

Ešte pred mesiacom, keď ležala vo svojej posteli a On jej dýchal na krk, jej napadlo, že toto celé je hlúposť. Že je to zlé a zvrátené, že by to mala okamžite skončiť. Otočila sa a chcela Ho zobudiť...chcela mu povedať čo ju trápi, chcela to zatrhnúť, pochovať. Miesto toho Ho iba trápne pohladila po vlasoch, pritúlila sa k nemu a zaspala. Zasa raz nič.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Asi o týždeň šla na svadbu...Rodinná záležitosť. Sesternica žiarila šťastím - snáď to vyjde aspoň jej. Sedel oproti, hneď vedľa mamy a žiarivo sa na ňu usmieval. Stoly boli posiate trblietavými hviezdičkami a kytice boli všetky z bielych ľalií, s veľkými vínovočervenými stuhami. Hrali akurát Barryho White-a keď vstala a šla tancovať so svojím snúbencom Adamom. Stále cítila Jeho pohľad na sebe, nevedela sa sústrediť na nič. Nesmelo sa usmiala na svojho partnera a prešla mu rukou po vlasoch...potom spolu ladne tancovali a jej dlhé smaragdové šaty sa leskli v tlmených svetlách sály. Bola krásna, tak veľmi, že celá sála sledovala ich dokonalý pár ako tancujú.

SkryťVypnúť reklamu

"Dnešná pozornosť patrí neveste Adam...nemali by sme to tu veľmi preháňať. Idem na toaletu." V skutočnosti vôbec nešlo o nevestu...Nevydrží s ním v jednej miestnosti už ani chvíľu...je príliš priehľadná a každý to musí vidieť. Vošla do miestnosti s nápisom Ladies, obrovské zrkadlá po všetkých stenách opticky zväčšovali priestor. Oprela sa o umývadlo a pozrela sa na seba do zrkadla. Videla tam len prázdno...Utrápenú ženu bez iskry, v najlepších rokoch jej života. Pustila si ľadovú vodu na predlaktia a pobrala sa späť.

Zastavil ju vo dverách: "Dnes si nádherná...ako vždy," pošepol jej do ucha.

"Ďakujem. Aj ty vyzeráš dobre. Poďme, musíme ísť naspäť. Som preč už dlho." povedala a za ruku Ho potiahla späť do sály. Prichádzali k stolu a On sa otočil k Adamovi:

SkryťVypnúť reklamu

"Bude ti vadiť ak dám jeden tanec so svojou krásnou sestričkou?" povedal a usmial sa.

"Jasné, že nie. Je celá tvoja," kývol Mu on na súhlas a mama sa spokojne usmievala nad tou nádhernou rodinnou idylkou.

Tancovali tak, ako nikdy pred tým. Jeho ruka na jej holom chrbte, jej na Jeho mocnej paži. Pozerali si hlboko do očí a boli ticho. Ich súrodenecká láska prerástla do niečoho úplne iného...

"Nemôžeme v tomto pokračovať...Chcem to skončiť,"povedala a sklonila hlavu.

"Hej..." povedal a zdvihol jej hlavu naspäť. "Prečo by sme nemohli pokračovať?" nechápavo na ňu pozeral. "Biologicky súrodenci nie sme, iba na papieri!"

SkryťVypnúť reklamu

"Lenže ja som zasnúbená a ty zadaný! Nedokážem mu už dlhšie klamať! Ubíja ma to a chradnem...Chradnem vo vnútri. Nespím, nejem, a mám hrozné výčitky. Musíme to hneď skončiť!" povedala a po tvári jej stiekla slza, ktorú hneď utrela.

"Je koniec." povedala mu potom rovno do očí a Jeho láskavý pohľad zmizol...Pustila ho, otočila sa a šla si sadnúť. Adam ju letmo pobozkal a objal...akoby chápal, že to teraz potrebuje. Jeho si na parkete odchytila nevesta a veselo s ním debatovala. A On ju stále prebodával pohľadom. Závislosť na Ňom ju dostávala stále viac a viac.

"Idem na vzduch, zapáliť si. počkáš ma tu?" povedala a vstala od stola.

"Nemám ísť s tebou?" pýta sa jej.

"Nie,nie...radšej zostaň s mamou, nech tu nesedí sama len tak odveci,dobre?" ukázala smerom k svojej mame, sediacej za stolom a odišla.

Vonkusi zapálila cigaretu...vedela, že to nemá rád a preto to aj spravila.Vychutnáva si každý vdych a výdych aj napriek tomu, že jej je hroznázima. Incest to nie je, ale dovolené tiež nie. Je zamilovaná do svojhonevlastného brata. A tak sedí na schodoch v záplave zúfalstva a stále sa ešte trasie...nie od zimy. Ale od pocitu, že nemôže milovať.

zuzana hanzelova

zuzana hanzelova

Bloger 
  • Počet článkov:  129
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verejnoprávna novinárka, žena, dcéra, priateľka a občas aj nepriateľka. Zoznam autorových rubrík:  poviedkylove is in the airživot blondínky/bratislavčankyspoločnosť je...moje myšlienkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu