Žena a Futbal, alebo Tajomstvo, prečo ženy (ne)milujú futbal

Futbal. Jednoduchá, miestami až primitívna hra, pre nás ženy vcelku dosť nudná záležitosť (česť všetkým výnimkám). Už od mala som premýšľala, čo na tej hre vlastne mám vidieť, keď tam na ihrisku pobehuje 22 spotených chlapov, prevažne s otrasným účesom. No čím som staršia, tým viac chápem, že je to skvelý šport aj pre ženy. Predstavte si, môžeme celých 90 (!) minút sledovať úplne nevinne chutné, vypracované riťky, prípadne chutných chlapov a muži nás ešte ocenia, že s nimi zdieľame  ich záľubu - Futbal.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Už dlhšie som rozmýšľala nad založením agentúry, ktorá by všetkých futbalových "stylovala", aby sme nemuseli čakať len na zápas s Beckhamom, Raulom, Ďuricom či inými, ale pokojne sa mohli pozerať na futbal 24 hodín denne.

Jednoducho by každý futbalista podpísal zmluvu, že sa nechá upraviť do prijateľnej podoby. Prípadne by tam mohol byť dodatok, že všetci musia hrať bez dresu, iba v trenkách a po desiatej hodine sa prehodnotia aj tie:) . Myslím, že futbal by nabral úplne novú dimenziu a ženy by sa konečne tešili na každý jeden zápas.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No toto bol len môj utopický sen. V podstate som chcela napísať, že je úplne jednoduché odpovedať si na otázku: Prečo ženy milujú futbal? Je to bežný proces: Žena, osoba to citovo založená, môže akokoľvek nenávidieť futbal, ale ak sa zamiluje do zanieteného futbalistu, síce si pomyslí, že Boh si tu z nás už vážne robí srandu, ale určitým spôsobom začne časom milovať aj futbal - nevyhnutnú súčiastku muža, bez ktorej nefunguje. Dokonca je schopná pozerať sa naň celých 90 minút (niekedy dokonca aj viac), aj keď je to stále 0:0 a vážne sa tam nič nedeje!!!

A z toho nám vyplýva, že ženy milujú futbal, pretože milujú mužov. A muž, to je nevyhnutná súčiastka pre fungovanie ženy ;)

zuzana hanzelova

zuzana hanzelova

Bloger 
  • Počet článkov:  129
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verejnoprávna novinárka, žena, dcéra, priateľka a občas aj nepriateľka. Zoznam autorových rubrík:  poviedkylove is in the airživot blondínky/bratislavčankyspoločnosť je...moje myšlienkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu