Súzvuk

Holé konáre stromu sa odrážajú v zrkadlovom jazere a sú jemne pokrivené od kruhov, ktoré vytvorili kačky. Tak málo stačí a jemne sa krivia aj moje konáre. Občas sa prehnú pod tiažou, inokedy hrdo týčia k nebu a niekedy len tak obyčajne rastú. Raz za čas mi opadajú listy, o niečo neskôr plody.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Niekedy tečie živica, keď sú rany čerstvé. Inokedy sa zacelia, keď príde ten správny moment. Z času na čas priletí ďateľ - záchranca a vyzobká všetkých chrobákov, ktorí ma zožierajú vnútri. A občas sa zastaví aj nejaká dobrá duša, ktorá ma objíme a načerpá zo mňa pozitívnu energiu.

 

Som totiž ako strom...chvíľu holá, zmrznutá, inokedy mladá, jarná, zelená. Niekedy polomŕtva, inokedy raším životom. Dokážem ochrániť pred dažďom alebo zúrim spolu s víchricou. Raz stojím pevne, potom sa lámem. Som silná aj krehká. Som fádna aj žiarivá.

 

Nie tak dávno vedľa mňa vyrástol mohutný, pevný a krásny strom. Má oveľa hrubšie konáre ako ja, ešte aj kmeň je dvakrát taký ako môj. Veľký a nádherný. Spolu s ním som odolnejšia, pevnejšia, zelenšia. Náš život hrá svoju lesnú harmóniu a naše listy sa nežne dotýkajú jeden druhého. Konáre sa láskavo preplietajú a vo víchrici sa jeden o druhého opierame.

 

Súzvuk kmeňov, súzvuk duší... súzvuk lásky.

 

zuzana hanzelova

zuzana hanzelova

Bloger 
  • Počet článkov:  129
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verejnoprávna novinárka, žena, dcéra, priateľka a občas aj nepriateľka. Zoznam autorových rubrík:  poviedkylove is in the airživot blondínky/bratislavčankyspoločnosť je...moje myšlienkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu