Vyznanie pre Martu

Začínali ste kariéru takmer súčasne. Dve mladé, nádejné hviezdy československej populárnej hudby, Marta Kubišová a Helena Vondráčková. Neskôr vzniklo rozšantené, rozospievané a roztancované trio s Václavom Neckářom známe ako Golden Kids.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vaša popularita bola veľká a určite by bola trvala dlho, nebyť Pražskej jari a následnej invázie vojsk varšavskej zmluvy do Československa 21. augusta 1968.

Táto udalosť preverila charaktery a poznamenala osudy bežných občanov. O to viac známych osobností.

Vás, pani Marta, na 20 rokov umlčali.

Práve sa dožívate vzácneho životného jubilea. S nostalgiou som sledovala pri tej príležitosti večerný program na ČT1. Sme takmer rovesníčky, žijeme rovnakú historickú epochu. Aj preto cítim potrebu sa Vám takto verejne vyznať, že vždy ste boli pre mňa spevácky aj ľudsky najbližšia. Ani 20 rokov absencie na verejnosti nedokázalo vo mne potlačiť vedomie, že niekde ste, stále existujete i keď anonymne.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri každom vystúpení rozžiarenej Heleny Vondráčkovej, v stále novej a novej róbe, som intenzívne vnímala vedľa nej veľké prázdno, ktoré ste mi zapĺňali aspoň v predstavách a prežívala ako bolestnú krivdu, že tam nie ste aj v skutočnosti.

Dnes som sa znovu presvedčila o Vašej ľudskosti, skromnosti a srdci plnom lásky.

Aj v tom mojom stále blčí plamienok vyhradený pre Vás.

Judita Harajdová

Judita Harajdová

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som staršia žena, s chátrajúcim obalom, v ktorom sídli stále tá istá duša, dychtiaca po poznaní, len bohatšia o záplavu životných skúseností. Kedysi som túžila cestovať, ale bola to utópia. Teraz mi už stačí posedenie v blízkom parku. Nachádzam tam maketu celého vesmíru. Blaží ma vedomie, že všetci moji drahí pokračujú v niečom, čo som sama nestihla. Som spokojná, lebo dožívam život v súlade sama so sebou. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéSpoločenskéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu