reklama

Garancia vrátenia peňazí. To určite!

Nie som si istá, či má zmysel bojovať s ľudskou hlúposťou, lebo vraj, rovnako ako vesmír, aj ona je bez konca, ale skúsim. Priznám sa, že mojím prvotným cieľom nie je ani tak zachrániť niekomu 38 eur, ako skôr zamedziť tomu, aby sa na naivite nabalili hyeny v ľudskej koži. Raz sa mi to už (dúfam) podarilo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Tentokrát hyeny zaútočili na veľmi citlivú (ženskú) strunu: ako schudnúť. A to nie hocijako, ale bez námahy, trápenia, len tak. Zobneš si zázračného prípravku, zob sem, zob tam a ľaľa, slanina pôjde dole ako olej z panvice, keď ju pokvapkáš purom. A k tomu všetkému, koľké šťastie, iba dnes platí akcia, lebo inak zázrak, ktorý z teba vyrobí „andželinu", stojí 69 eur, no ak nezaváhaš a obratom si ho objednáš, bude ťa to stáť smiešnych 38 eur a 31 eur máš vo vačku. A aby toho nebolo málo, hyena ponúka bombu, ktorá ťa na zobkanie určite dostane: Ak neschudneš za mesiac aspoň 8 kíl, alebo pre nejaký iný dôvod nebudeš s výrobkom spokojná, stačí ak im pošleš späť (nevedno kam) hoc aj prázdny balíček a čuduj sa svete, garantujú, že ti peniaze vrátia. Takže si to zhrňme, aj si pozobkáš, aj ti vrátia peniaze.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečítala som si Všeobecné obchodné podmienky hyeny a dozvedela som sa (ako inak) zaujímavé veci:

"Žiadosti o vrátenie tovaru alebo storná objednávok sa posielajú e-mailom: support@nidora.com. V žiadosti uvedie zákazník dôvod žiadosti. Vyhradzujeme si právo neprijať žiadosť kupujúceho, ak je odôvodnenie reklamácie nedostatočné.
Vrátený produkt musí byť v rovnakom stave, v akom bol doručený (ako nový), neotvorený a bez porušenia obalu, tak ako bol pred predajom, a musí byť v pôvodnom balení.
Pri vrátení tovaru musíte doložiť číslo objednávky osoby, ktorá pôvodne produkt zakúpila a ktorej údaje sú uvedené v objednávke.
Zákazník má právo vrátiť zakúpený produkt a požiadať o jeho výmenu za iný produkt alebo vrátenie peňazí v dvoch prípadoch:
1. V prípadoch preukázanej chyby našej spoločnosti (doručený bol nesprávny produkt alebo produkt s chybami kvality) musí zákazník vrátiť produkt do 10 (desiatich) dní odo dňa zakúpenia produktu. Náklady na dopravu znáša kupujúci.
2. Ak rozhodnutie zákazníka vrátiť produkt nevyplýva zo žiadneho z predtým uvedených objektívnych dôvodov, spoločnosť si vyhradzuje právo neuznať žiadosť. Ak je reklamácia uznaná, zákazník môže vrátiť produkt do 10 (desiatich) dní odo dňa doručenia. V takom prípade znáša všetky prepravné náklady ako aj všetky rozdiely v cene produktov zákazník.
Vo všetkých prípadoch musia byť produkty v rovnakom stave, v akom boli doručené zákazníkovi, úplné, bez akéhokoľvek poškodenia a v pôvodnom obale. Ak nie sú vrátené do 10 (desiatich) dní, náš obchod nemá povinnosť prijať žiadnu žiadosť o vrátenie peňazí.
V súlade s Podmienkami a ustanoveniami a súhlasom s vrátením produktu má zákazník právo na doručenie iného produktu v rovnakej cene alebo vrátenie peňazí. Vrátenie peňazí zákazníkovi bude uskutočnené do 90 (deväťdesiatich) dní odo dňa, kedy nám bol produkt doručený."

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Urobiť si obraz o serióznosti ponuky si hádam dokáže urobiť každý. Čo ma však mrzí, že štátne inštitúcie nedokážu takýmto hyenám klepnúť po prstoch. Keď napríklad policajt môže uložiť pokutu vodičovi aj za malý priestupok, rovnako by mal mať štát legislatívne páky na očividných zlodejov. Že firma nie je identifikovateľná, a preto ju nemožno postihnúť (odpoveď SOI k môjmu podobnému článku) je síce silný argument, nie však pre štát, či spotrebiteľa, ale pre hyenu, aby vo svojej drzosti šla až na doraz.

Ešte perlička na záver: Hyena ukladá zobkajúcim povinnosť nepoškodiť jej dobré meno. Ani po dôslednom prečítaní celej stránky som nenašla žiadne meno firmy ani IČO, takže aj keby som chcela poškodiť jej dobré meno, neviem jej prísť na meno, takže preto hyena. Ďalej má zobkajúci povinnosť nerobiť falošné objednávky. (Tiež vám po prečítaní tejto povinnosti napadlo to, čo aj mne?)

Júlia Hubeňáková - Bianka

Júlia Hubeňáková - Bianka

Bloger 
  • Počet článkov:  352
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Radkova manželka a mama Miša, Veroniky a Raďa. Zoznam autorových rubrík:  Rodinné striebroBakaláriFejtónyPokrútené paragrafyMoje bá-sničkyPolitika a jaReportMoje povedačkyEvanjelium podľa...FotofejtónSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu