5 mýtov o potravinovej alergii a intolerancii

Každé dvadsiate dieťa a každý tridsiaty dospelý trpí potravinovou alergiou. Pritom o tomto zdravotnom probléme...

5 mýtov o potravinovej alergii a intolerancii
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mýtus 1. Potravinová alergia po čase zmizne

Tento mýtus je pravdivý len sčasti. Ide o druh alergického ochorenia, ktoré sa prejavuje u malých detí a u dospievajúcich, resp. dospelých rozdielne. Prejavy u malých detí ako zvracanie, krv v stolici, hnačky, brušné koliky, pálenie záhy, afty na ústnych slizniciach, nechutenstvo až po celkové neprospievanie mladého organizmu, často s presahom aj do iných orgánov (ekzém či stiahnutie priedušiek s dráždivým kašľom) sa u väčšiny detí postupne upokoja. U starších detí a dospelých je tomu inak. Môže dôjsť k zmene formy alergie a v staršom veku sa tak môže prejaviť alergická nádcha alebo astma., Ak sa v neskoršom veku alergia objaví, v drvivej väčšine už zostáva celoživotným problémom. Najčastejšie sa prejaví buď v tráviacom ústrojenstve, na koži, v ústach a hrdle či v dýchacích orgánoch, v extrémnom prípade ako život ohrozujúca anafylaktická reakcia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Mýtus 2. Dojčenie ako prevencia alergií je zbytočné

Toto tvrdenie nie je pravdivé. Existuje množstvo dôvodov pre to, aby mamička dojčila svoje dieťa aspoň pol roka po narodení, ideálne aj dlhšie. Materské mlieko obsahuje látky zásadným spôsobom podporujúce rozvoj detskej imunity. Jej správne fungovanie má priamy vzťah k zníženiu rizika vzniku alergie. Avšak ak je v rodine silný predpoklad rozvoja alergií, dojčenie pravdepodobne nezabráni vzniku alergie v budúcnosti, ale dokáže aspoň zmierniť jej priebeh. Ak dojčenie nie je možné, u detí s pozitívnou rodinnou anamnézou odporúčame podávať hypoalergénne prípravky.

 

Mýtus 3. Alergia na potraviny spôsobuje ekzém a akné 

Ide o čiastočnú pravdu. V prípade tzv. atopického ekzému je skutočnosťou, že v rannom veku dieťaťa (do 3 rokov) s ním môže byť potravinová alergia previazaná. Odhaduje sa, že 30 až 50 % malých detí s atopickým ekzémom má aj potravinovú alergiu. Pokiaľ ide o vplyv potravinovej alergie na vznik akné v puberte, toto nebolo vedecky preukázané.

SkryťVypnúť reklamu

 

Mýtus 4. Najčastejším alergénom je sója

Ide o neúplnú pravdu. Najčastejším alergénom (t. j. látkou vyvolávajúcou alergiu) býva v detstve kravské mlieko a vaječný bielok, prípadne arašidy a ryby. V prípade dospelých patria k najčastejším potravinovým alergénom sója, arašidy a oriešky, morské plody a ryby, zelenina (najmä zeler a mrkva), ovocie (najmä exotické), sezam a mak. Navyše sa často zabúda na tzv. skryté príčiny potravinovej alergie ako kontaminácia potravín často neviditeľnými plesňami či vplyv antibiotík využitých pri výrobe potravín alebo hmyz, ktorý sa nedopatrením dostal do potraviny. Pokiaľ ide o prídavné látky (na obaloch označované E- kódmi, tzv. éčka), tieto nebývajú skoro vôbec príčinou potravinovej alergie.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

 

Mýtus 5. Potravinovú alergiu nemožno liečiť

Nesprávne tvrdenie. Alergia na potraviny je vlastne abnormálna imunitná odpoveď na skonzumovanú potravinu. Často sa zabúda rozlišovať medzi takouto potravinovou alergiou a tzv. nežiaducou reakciou na potravinu. Pritom až 20 % ľudí máva nežiaducu reakciu, nie potravinovú alergiu. Patrí sem napríklad aj intolerancia laktózy, keď organizmus nevie spracovať mlieko, a ľudia si ju často zamieňajú za alergiu na kravské mlieko.

 

V ideálnom prípade možno potravinovú alergiu zmierniť až vyliečiť pri dodržaní 3 krokov:

  1. obmedziť kontakt s alergénom,

  2. odstrániť príznaky  tzv. symptomatickou liečbou (antihistaminiká, kortikosteroidy a pod.)

  3. v presne stanovených prípadoch aj riešiť príčinu ochorenia tzv. špecifickou imunoterapiou.

Určenie jej vhodnosti však patrí do rúk odborníka.

Imunoblog

Imunoblog

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  60
  •  | 
  • Páči sa:  29x

Zdravie máme iba jedno, preto je dôležité sa oň starať.Nadmerná precitlivenosť alebo naopak znížená obranyschopnosť vie poriadne zamávať s našim zdravím, ktorého hlavným zdrojom je naša imunita. Aby sme si ju však dokázali chrániť a udržať, musíme jej rozumieť. Na našom blogu preto nájdete rady odborníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v oblasti zdravia a imunity. Viac o imunite sa dočítate na: www.imunoblog.sk Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu