Kde sa to v ľuďoch berie

V poslednom čase som sa trochu viac začítala do komentárov k rôznym článkom. Nuž, musím skonštatovať, že nielen trochu viac, ale viac ako je zdravé. Prečo? Fascinuje ma obrovská miera netolerancie a sebastrednosti anonymných i neanonymných bojovníkov za tú svoju ako inak jedine správnu pravdu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Pod článkami akéhokoľvek druhu sa vedú úporné vojny o svoje potvrdenie ega, svojej jedinečnosti a pocitu priam svätého bojovníka za pravdu. Hony na čarodejnice, či už vo forme Malinovej, najnovšie homeopatie, politikov i nepolitikov, bulváru, receptov, chorých i zdravých, peňazí i nedostatku, jedno jest. Hlavne, že zaznie môj hlas a keď už, tak nech poriadne hlasno a s poriadnou dávkou emócie.

Kde sa v tom našom slávnom holubičom národe berie toľko chutí lynčovať už len pre vyjadrenie púheho opačného názoru? To, že niektoré články k takýmto reakciám priam vyzývajú nebudem komentovať. To je zas o autorovej svätej pravde. Určite je rád, že jeho články číta veľa ľudí a holt možno sa niekedy diví nad nekorektnosťou a bojovnosťou komentárov k nemu. A možno sa nediví. Možno si len spokojne medlí ruky. Zas sa to podarilo! Zasiať do ľudí hnev, strach, nenávisť. A možno nebolo treba ani moc siať. Stačí vyprovokovať to, čo je v človeku skryté a brnknúť na tú správnu strunu, aby sa to prejavilo. Sme národ strašne nasrdený, bojácny i vznetlivý. Na druhej strane je ľahké brnknúť nám po nose. Potom sa stiahneme a pestujeme si svoju ublíženosť a úspešne živíme svoj hnev, strach a iné milé negativity.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V týchto dňoch čítam Citadelu od Exupéryho. Vystupuje tam aj prorok "tvrdého pohľadu, ktorý je naviac škuľavý sa v ktorom dňom i nocou horí posvätný hnev". Z kontextu tento prorok, ktorý vyzýva k poriadku, zbožnosti, pokániu, obetiam, potrestaniu, selekcii na dobrých a zlých a vyzýva na zničenie zla v človeku je práve taký, ako tí, ktorých chce svojou hnevlivosťou naprávať. Zo svojej svätej pravdy znesie len človeka, "ktorý je spútaný na slame, zbavený chleba a svetla v hlbokom žalári".

Mám neodbytný pocit, že takýchto prorokov sa internete hemží obrovské množstvo. Ľudia, kde ste skryli svoje dobro?

Helena Jakubčíková

Helena Jakubčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  171
  •  | 
  • Páči sa:  11x

Som to, čo zo mňa spravili otec, mama a ja. No a samozrejme mnoho ďalších ľudí:-)A napokon v neposlednom rade JA:-) Zoznam autorových rubrík:  Čudnosti prečudesnéTretia alternatívaSnové arabeskyMalé pohladeniaMurko a tí ostatníZápisky z ciestMačacím pazúrikomMoje zlatíčkaZávoz alebo životná križovatkaLen takProfesionálna deformáciaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu