Rozprávanie o platbe

Dnes som bola nakupovať v Tescu za potokom. Nič zvláštne, veď tam chodím pravidelne. Dnešný nákup sa však ukončil zvlášne. Dotlačená ticho-hlasným radom za mnou a presvedčivým hlasom pokladníčky som neposlúchla vlastný rozum a znalosti, ktoré s platením platobnými kartami mám.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)
Obrázok blogu
(zdroj: obrázky prevzaté z internetu)

Čo sa vlastne stalo? Nuž po čudných tanečkoch pri pokladni som v konečnom dôsledku zaplatila za nákup dva krát.

Vedela som to hneď, ako som odchádzala od pokladne. Dve sms-ky mi to jasne potvrdzovali. Ihneď som sa zastavila pri informačnom pultíku na všetko - poradíme, vysvetlíme, vybavíme.... Pani za tým dôležitým pultíkom na všetko, mi vysvelila, že to sa stáva, že to poznajú. Nemám sa obávať, príde mi sms-ka o zrušení platby. Odborník vo mne vysoko zdvihol obočie. Čo je už zaplatené, je zaplatené. Jedine žeby ona vykonala operáciu, ktorá sa odborne vola "návrat tovaru". K tomu sa však nemala. Odišla som s vedomím, že tu nič nevybavím.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Celé sa to zomlelo a začalo mojou nepozornosťou. Vyložila som tovar pri pokladni, kde bol umiestnený oznam, že pri tejto konkrétnej pokladni sa nedá platiť kartou. Nuž list papiera pripevnený na boku stojana s cigaretami bol pre mňa neviditeľný, lebo tieto stojany sú pre mňa maximálne nezaujímavé.

Pokladníčka však bola ústretová a hneď niekde volala a dostala pokyny, ako predsa ten môj nákup zaplatiť cez platobný terminál v susednej pokladni, ktorá v tom čase bola prázdna. Dala som jej kartu a ešte som sa rýchlo spýtala na sumu. Vedela som, že na účte už mám, resp. nemám moc peňazí. Mala som dosť. Pre istotu som rýchlo skontrolovala sms správu z posledného nákupu.

SkryťVypnúť reklamu

Potešená, že to celé rýchlo vybavíme (rad sa nepríjemne zväčšoval), som bola zaskočená vyhlásením pokladníčky, že si to žiada nižšiu sumu. Prekvapená som zašomrala, že veď tam mám dosť... a pod tlakom mlčiaceho davu som vytiahla rýchlo druhú kartu a zaplatila som. Urobila som hlúposť.

Už keď som odchádzala od pokladne som vedela, že som zaplatila dva krát.

V pondelok idem pekne do banky podať reklamáciu. Zaujíma ma tiež, čo za terminály to v Tescu majú - resp. systém za nimi či v nich.

P.S. Nakupovala som dnes, 21.06.2008 a presný čas prvej platby bol 12:44:26 a druhej 12:46:05. Je 16:50 a žiadna sľubovaná sms-ka mi samozrejme neprišla :-)

Helena Jakubčíková

Helena Jakubčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  171
  •  | 
  • Páči sa:  11x

Som to, čo zo mňa spravili otec, mama a ja. No a samozrejme mnoho ďalších ľudí:-)A napokon v neposlednom rade JA:-) Zoznam autorových rubrík:  Čudnosti prečudesnéTretia alternatívaSnové arabeskyMalé pohladeniaMurko a tí ostatníZápisky z ciestMačacím pazúrikomMoje zlatíčkaZávoz alebo životná križovatkaLen takProfesionálna deformáciaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu