Domáce FIT Mussli tyčinky

Písmo: A- | A+

Ahoj...  Rozhodla som sa podeliť sa s Vami o recept na úžasné musli tyčinky. Hlavne musli tyčinky bez cukru a E-čiek ako sme/ste zviknutí kupovať v potravinách :)

POTREBUJEME:

2 lyžice mlieka

100g ovsených vločiek (ja to nevážim, vidím to už podľa hmoty, takže daj najprv trošku menej a potom pridaj, veď každý ma inú lyžicu doma ) :)

sušené ovocie

hrsť semiačok a orechov (každý podľa chuti)

2 banány

1 lyžicu medu (ak to chceš mať sladšie, ale to ovocie je samé o sebe dosť sladké)

POSTUP:

Banány sa rozmixujeme na kašičku. V druhej miske si zmiešame mliečko s ovsenými vločkami (s medom, ak to chceš mať sladšie), pridáme rozmixovaný banán, semiačka, orechy a ovocie. Všetko spolu poriadne zmiešame lyžicou. Na plech si dáme papier na pečenie a vylejeme zmes, ktorú upravíme do tvaru obdlžníka. Pečieme v predohriatej rúre na 150 stupňov asi 15 - 20 minút. Potom necháme vychladnúť a narežeme na tyčinky. Necháme odstáť, buď v chladničke, alebo len tak na taniery. Najlepšie sú, ak si ich upečieš večer, nakrájaš, necháš postáť a dáš si ich na raňajky. Kľudne si k nim daj ráno biely jogurt alebo tvaroch ochutený s troškou medu. Ja to jem čisté na raňajky, alebo desiatu. Je to skvelééééé.... Kľudne do tej zmesi môžeš pridať aj horkú čokoládu (aspoň 86%), dá tomu šmrnc. :) Nižšie nájdeš aj fotografiu :) 

Tak dobrú chuť :)

Suroviny na prípravu
Suroviny na prípravu (zdroj: Ja)
Cesto
Cesto (zdroj: Ja)
Mussli tyčinky
Mussli tyčinky (zdroj: Ja)

Vaša Martina :-*

Viac tu: http://fit-strava9.webnode.sk/products/vynikajuce-domace-musli-tycinky/
https://www.facebook.com/budfitazi

Skryť Zatvoriť reklamu