Detox - ovocím a zeleninou

Písmo: A- | A+

Detox... Mnoho ľudí si podstatu detoxikácie vysvetľuje zle. Myslia si, že je to len akýsi rýchly spôsob zníženia svojej váhy. No DETOXIKÁCIA je (veľmi jednoducho a v skratke) očistný ozdravovací proces, pri ktorom sa telo zbavuje škodlivých látok, ktoré ho zaťažujú nie len fyzicky, ale aj psychicky. Ďalším plusom, ktorý ho sprevádza je aj zníženie váhy...

Dlho som premýšľala nad DETOXOM, no so žiadnym programom detoxikácie som sa akosi nevedela stotožniť. Až...

Až som našla v časopise "FIT štýl" článok o 7-dňovom detoxe pomocou čerstvého ovocia a zeleniny.

Tak som si povedala, že to musím vyskúšať. Po pár mesiacoch som si dala záväzok, že od pondelka začínam a tak aj bolo. 02.marca 2015 (pondelok)- včerajšok bol môj prvý detoxikačný deň a poviem ti, že to úplna sranda nebola. Keď som ráno priateľovi robila toast so šunkou a syrom a sebe len ovocnú šťavu, slinky mi tienky ešte aj po tom toastovači :))) Keď si priateľ dal na obed Chilli kura mexicana a ja len surovú zeleninu, bez soli a oleja. :) Ale týmto ťa určite nechcem a dúfam, že ani neodradím... Všetko má predsa svoje pre aj proti...

Poďme k veci, kým tento článok nezavrieš :)

Podstata tohto detoxikačného programu je, že konzumuješ len a len čerstvé ovocie a čerstvú zeleninu. Nijako tepelne ani chuťovo neupravovanú. Ovocie a zeleninu môžeš konzumovať v tuhom stave, alebo v tekutom, no na to potrebuješ kvalitný odšťavovač.

Do 14:00 až 15:00 konzumuješ len ovocie. Buď v tuhom stave, alebo ako ovocnú šťavu. Samozrejme viackrát.

V druhej fáze dňa (od 15:00) konzumuješ len zeleninu. Opäť, buď čerstvú v tuhom stave, alebo si z čerstvej zeleniny vylisuješ šťavu.

!!!!!!! NIKDY nesmieš zmiešať zeleninu s ovocím. VŽDY to jedávaš osobitne (aj čo sa týka štiav). Maximálne môžeš zmiešať cviklu s jablkom, alebo mrkvu s jablkom. No mne chutí viac cvikla s mrkvou a jablko skôr s pomarančom a iným ovocím... :)

Cez deň konzumuješ ovocie tak cca 4krát a zeleninu po 15-tej v priemere rovnako často. Zeleniny po 15-tej môžeš aj viac, ak si to telo žiada. NAJDÔLEŽITEJŠÍ je však PITNÝ REŽIM. Denne musíš vypiť minimálne 2,5 litra vody (mimo štiav). 

Samozrejme je veľmi dôležitý POHYB. Počas tohto detoxu je najúčinnejší BEH, TABATA, PLÁVANIE, RÝCHLA CHÔDZA, AEROBIC, ZUMBA a podobne... Je dôležité ísť cvičiť ráno po raňajkách, pretože večer už nebudeš mať toľko energie.

MALÝ TIP NA ZÁVER:

Veľmi účinná pri detoxe (a zároveň na ploché bruško) je zázračná "sassy water" 

Potrebuješ:

2 l vody zachladanej v chladničke

1 lyžičku čerstvo nastrúhaného zázvoru

1 stredne veľkú olúpanú uhorku, nakrájanú na tenké plátky

1 citrón, nakrájaný na tenké plátky (ja ale dávam 2 citróny)

čerstvé mätové lístky - cca 12 ks

Všetky ingrediencie zmiešaj vo veľkom džbáne (2 l), nechaj ho cez noc postáť, nech všetko pustí šťavu a premieša sa to spolu. Denne by si mala vypiť celý džbán tejto zázračnej vody :) 

Pevne verím, že sa niekto ku mne pridá s týmto detoxom :) Budem sa tešiť...

Pridávam pár obrázkov mojej "zbierky" ovocia a zeleninky na pár dní. Zajtra si pôjdem nakúpiť opäť čerstvú a zasa trošku rozmanitejšiu, aby som nejedla týždeň to isté :)))) 

Vaša Martina :-*

Viac tu: https://www.facebook.com/budfitazi

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Šťava - cvikla + mrkva
Šťava - cvikla + mrkva 
Zázračná sassy water
Zázračná sassy water 
Skryť Zatvoriť reklamu